Ajax weet nu ook wat tegenslag is "PIEK" WILLEM PIEK Jaren achtereen was Ajax ongenaakbaar. Alle prijzen die de club kon behalen, werden ook daadwerkelijk in de wacht gesleept. Dit seizoen maken de Amsterdammers echter kennis met de keerzijde van de medaille. De selectie is, door legio blessures en het vertrek van een aantal steunpilaren, niet zo sterk meer als voorheen. Ajax bezet op dit moment de zeven de plaats in de eredivisie en is al lang kansloos voor de titel. Alleen de Champions League kan het seizoen voor de equipe van trainer Louis van Gaal noe enigszins reefden. fn mei 1996 kon nog niemand bevroeden dat Ajax op een dergelijke wijze ineen zou storten. In die maand werden de Amsterdammers voor de derde maal op rij landskampioen en werd voor het tweede achtereen volgende jaar de Champions Lea gue-finale bereikt. Die ging wel iswaar verloren (na strafschop pen van Juventus), maar dat overkwam elke topclub weieens. Ook het vertrek van Edgar Da vids, Michael Reiziger (beiden AC Milan), Finidi George (Betis Sevilla), Nwankwo Kanu (Inter Milan) en Sonny Silooy (Arminia Bielefeld) verontrustte coach Louis van Gaal niet echt. Ten minste, in de media liet hij niets doorschemeren. De Avenhorner contracteerde aan de vooravond van het nieuwe seizoen de Nige- riaan Tiijani Babangida van Roda JC, Richard Witschge (Bordeaux), John Veldman (Sparta) en de Ar gentijnen Mariano Juan en Iwan Gabrich. Deze spelers moesten het vertrekkende kwintet zonder noemenswaardige problemen kunnen vervangen. Het liep echter anders. Vanaf de eerste trainingsdag kampte Ajax met blessures. Zo kwam een aan tal Ajacieden geblesseerd terug van het EK in Engeland. In de voorbereiding kon Van Gaal zijn ploeg nooit in de sterkste samen stelling laten spelen. Ajax verloor én ook nog eens vaker dan één keer. Zo ging het oefenduel tegen AC Milan tijdens de opening van de Arena kansloos verloren en ook PSV was in Amsterdam veel te sterk (0-3) in de strijd om de Johan Cruijff Schaal. In de competitie liep het vanaf het begin moeizaam. De eerste nederlaag vond al in de tweede wedstrijd plaats, uit tegen Hee renveen. Telkens werd Van Gaal weer met nieuwe blessures ge confronteerd. Zo kon de trainer lange tijd geen beroep doen op bepalende spelers als Danny Blind, Jari Litmanen, Patrick Kluivert en Richard Witschge. Ajax morste het ene punt na het andere. Vooral in eigen huis was de ploeg niet meer ongenaak- i* Dolle vreugde na de gelijkmaker (1-1) van Eric Redeker in de Amsterdam ArenA. (Foto: Charles Keijser, Ulft) baar, getuige de remises tegen De Graafschap, FC Volendam en FC Groningen. De thuiswedstrijd te gen PSV - het laatste duel vóór de winterstop - werd met 0-2 verlo ren. Buitenshuis pakte Ajax nog min der punten (slechts elf in tien wedstrijden). De ploeg staat na 20 wedstrijden op de zevende plaats met 30 punten. De titel is dus ver geven aan PSV of Feyenoord. Op de KNVB-beker kan Ajax zich ook niet meer richten. In de zes tiende finale was het 'kleine' Heracles met 1-0 te sterk voor de landskampioen. Gelukkig plaats te Ajax zich wel voor de kwartfi nale van de Champions League. Na nederlagen in eigen huis te gen Grasshoppers en Auxerre, moest de beslissende wedstrijd in Zürich tegen Grasshoppers ge wonnen worden. Met hangen en wurgen werd het 1-0 voor Ajax. In de kwartfinales stuiten de Amsterdammers op Atletico Madrid, de Spaanse landskam pioen. De Champions League kan het seizoen dus nog redden. Volgend seizoen verandert er nog meer bij Ajax. Patrick Klui vert en Winston Bogarde kondig den hun vertrek reeds aan. Dat deed trainer Louis van Gaal al in een eerder stadium. Na zes sei zoenen als hoofdtrainer van Ajax is hij toe aan een nieuwe uitda ging. Zelf laat de 45-jarige trainer niets los, maar de geruchten wor den steeds sterker dat hij volgend seizoen bij Barcelona aan de slag zal gaan. Als opvolger van Van Gaal benoemde het Ajax-bestuur inmiddels de Deen Morten 01- sen, die eerder Bröndby IF en FC Köln onder zijn hoede had. Dit seizoen speelde De Graaf- Tel. 0314 324400 Fax 0314 360904 VANDAAG AJAX Trainer: Louis van Gaal Edwin van der Sar Tred Grim Mario Melchiot Danny Blind Frank de Boer KïkiMusampa Ronald de Boer Tiijani Babangida Richard Witschge Patrick Kluivert Jari Litmanen Mare Overmars John Veldman Menno Willems Nordin Wooter Daniel da Cruz Carvalho Iwan Gabrich Mariano Juan Arno Splinter SCHEIDSRECHTER: H. van Dijk (Heerenveen) ASS. SCHEIDSRECHTERS: G.J.H. Verwoort (IJmuiden) R. Overkleeft (Alphen aid Rijn) DE GRAAFSCHAP Trainer: Fritz Korbach Ron Olyslager Martijn Besselink Michel Nok Jan Vreman ReinderHendriks Olaf Lindenbergh Jan Oosterhuis Frank Lukassen Edwin Godee Ali Ibrahim Virgil Breetveld Marchanno Schultz Wasiu Taiwo Hans van der Haar Raymond Victoria Fabian Wilnis Eric Redeker Björn Lindenbergh Dennis te Braak schap een voortreffelijke wed strijd tegen Ajax in de Arena (1- 1). De Amsterdammers kwamen weliswaar op voorsprong door Jari Litmanen, maar Eric Redeker kopte de verdiende gelijkmaker achter doelman Edwin van der Sar. Verder was in deze wedstrijd de prachtige 'hakbal' van Ali Ibrahim opmerkelijk. De bal be landde 'slechts' op de lat. 3 is het juiste adres, want hij staat als een aan de spits van de prijzen-politiek Lever dus aan hem de METALEN, hij geeft U de MAZZEL zonder dralen. DOETINCHEM Keppelseweg 404

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 3