FC Groningen in Oosterpark verslagen (2-4) 5» De Graafschap komt sterk uit winterpauze Vaak valt er geen peil op te trekken hoe clubs uit de winterstop komen. Dat bleek afgelopen zondag weer eens toen De Graafschap na een pauze van twee maanden in en tegen Groningen speelde. De Doetinchemmers hadden in ei gen land een matige voorbereiding achter de rug, terwijl FC Groningen vol zelfvertrouwn terugkeerde van een trainingskamp op Cyprus. Dit was echter geen garantie voor een goed resultaat voor de thuisclub. De Graafschap won dikverdiend met 2-4. De Graafschap liep in de voorbereiding met de ziel onder de arm. Alle oefen duels tegen ploegen uit de eerste divisie (TOP/Oss, Emmen en FC Zwolle) gingen verloren. Toch hield Graafschap-trainer Fritz Korbach het volste vertrouwen in zijn elftal. "We zijn er honderd procent klaar voor", meldde de Ettenaar voor het duel tegen FC Groningen. De oefenmeester had het goed gezien, want De Graafschap was in het Oosterpark duidelijk de be tere ploeg. Vooral de scherpte viel op bij de Zebra's. Al in de eerste minuut hadden de gasten de leiding kunnen nemen, maar Ali Ibrahim kwam enkele centi meters te kort na een pass van Eric Viscaal. Vanaf het begin- signaal van arbiter Wout Schaap was overigens duidelijk dat FC Groningen veel ruimte achter de defensie liet; Ronald Koeman speelde namelijk ver voor zijn twee mandekkers, zodat er nooit rugdekking door de Groningers gegeven kon worden. De Graafschap maakte dankbaar ge bruik van deze miskleun. Toch kwam FC Groningen op voorsprong. In de 33e minuut kreeg Arjan Blaauw op rechts te veel ruimte van Jan Vreman. Zijn wwm JÈBBF JXtM Drie grafelijke goalgetters zijn blij in Groningen. V.l.n.r.: Frank Lukassen, Ali Ibrahim en Eric Viscaal. voorzet bereikte Harris Huizingh die Ron Olyslager met een welge mikte kopbal kansloos liet. Het antwoord van De Graafschap liet niet lang op zich wachten. Nadat Frank Lukassen eerst nog een goede kans gemist had, scoorde Ali Ibrahim in de 40e minuut 1-1. Hij tikte een voorzet van Edwin Godee bij de tweede paal binnen. De tweede helft was nog enerve- render dan het eerste bedrijf. In de 54e minuut kwam de thuis club wederom op voorsprong. Een schot van Arjan Blaauw werd door Reinder Hendriks zo danig van richting veranderd dat het leder buiten bereik van doel man Ron Olyslager in de kruising zeilde, 2-1. FC Groningen paste na de voor sprong de tactiek niet aan. De ploeg van trainer Hans Wester hof speelde achterin met enorm veel risico's (geen rugdekking en het spelen op buitenspel) en dat was een kolfje naar de hand van De Graafschap. In de 61e minuut mocht Eric Viscaal na een pass van Hendriks zo op Lodewijks doorlopen en de gelijkmaker (2-2) aantekenen. "We kregen erg veel ruimte voorin", had Viscaal zich ook verbaasd over de defen sie van FC Groningen. Zes minuten na de gelijkmaker ontsnapte Ali Ibrahim aan een ro de kaart. De Ghanees sloeg de bal bewust met de hand in het doel. Scheidsrechter Schaap floot, maar bestrafte Ibrahim niet met een gele kaart. Het zou zijn twee de zijn geweest en dit had een veld verwijzing betekend. "Ik was verbaasd dat ik geen rode kaart kreeg", vertelde Ali na afloop. Ibrahim mocht dus blijven en dat kwam De Graafschap goed uit. De aanvaller bereidde een kwar tier voor tijd namelijk de derde Doetinchemse treffer voor. Hij schoot op de paal en de rebound was een prooi voor Frank Lukassen, 2-3. FC Groningen wilde aan een slot- offensief beginnen, maar kreeg geen enkele kans meer. De Graafschap deed het beter. De ene invaller (Virgil Breetveld) be diende de andere (Raymond Victoria) met een subtiel passje. Victoria verschalkte vervolgens doelman Lodewijks met een prachtige lob. "We hebben goed gespeeld", meende Eric Viscaal die vandaag vanwege een schorsing en een enkelblessure vanaf de tribune toe moet kijken. "Alleen hadden we vaker moeten scoren. We had den er zes of zeven moeten ma ken." Algemeen Pallet Centrum b.v. Laat de gebruikte paliets net zo rollen, als de aangeboden wedstrijdbal. Kies doelbewust voor gebruikte pallets, kwalitatief zijn deze gelijkwaardig aan nieuwe pallets en u spaart het milieu en de bossen. Algemeen Pallet Centrum b.v. In- en verkoop van gebruikte pallets. Admiraal Verheulweg 10, Doetinchem (aan de A18), telefoon 0314 - 323123 Hotel, Café, Restaurant, Zaal OOK UW ADRES VOOR FEESTEN EN PARTIJEN. Markt 1, 7064 AZ Silvolde tel. I fax 0315-324567 17 *4.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 17