AZ - Ajax Vanmiddag: Uitgave: Adrem Uitgeversgroep bv Postbus 313 9200 AH Drachten gir tel. 0512-524180 fax. 0512-512783 iü: Acquisitie: Adrem bv Drachten tel. 0512-523445 Zetwerk en Layout: Studio Adrem bv Postbus 313 9200 AH Drachten tel. 0512-524180 Druk: Scholma Druk - Bedum tel. 050-3013636 Redaktie: Pieter Smit Stadion: Alkmaarderhout Capaciteit: 11.500 plaatsen Clubkleuren: rood-wit De dreiging van de onderste plaatsen in de PTT Telecompetitie neemt voor AZ met rasse schreden toe. In de komende weken zal er een toe nemende druk op de schouders van de spelers en de technische staf komen te liggen. Toeschouwers en sponsors hebben genoten van de eerste helft van deze competitie. Leuke wedstrijden waarin AZ dikwijls net aan het kortste eind trok als de punten werden verdeeld. De nieu wigheid is er nu dan wel af, zodat de roep om resultaten in de komen de maanden steeds sterker zal worden. Ook de uitwedstrijd tegen Vites se vertoonde een inmiddels herkenbaar beeld. Tijdens een groot deel van de wedstrijd een optisch overwicht voor AZ met een tegenstander die, eenmaal gescoord hebbende, zich niet meer laat verrassen en het karwei op een geroutineerde wijze afmaakt. Dat alles waargenomen door een trainer die inmiddels zijn conclusies wel zal hebben getrokken; het schort met name aan het voetballend vermogen van ons middenveld, waardoor AZ genoodzaakt is over te schakelen op een krachten verslin dende spelstijl, die bovendien regelmatig wordt afgetroefd door erva ren eredivisie-clubs. Het zal duidelijk zijn dat er versterking nodig zal zijn om weg te blijven bij de degradatieplaatsen. Het ons bezoekende Ajax gaat momenteel door een diep dal. Alles wat de club tegen kan zitten zit in deze maanden tegen. Bij het ter perse gaan van dit programmaboekje is de uitslag van de cruciale wedstrijd tegen Grasshopper Club niet bekend, maar ook de vooruitzichten voor deze wedstrijd werden sterk beïnvloed door het ontbreken van belang rijke spelers. Het lijkt erop dat de strategie van Louis van Gaal om in eer ste instantie niet te kopen, maar door te gaan met de jeugdspelers die tegen de selectie aanleunen, Ajax in deze periode flink tegen is geval len. Daarbij komt dat de tussentijdse aankopen van de spelers Gabrich en Dani overgoten leken met een vleugje paniek, hetgeen door de Aja- cieden overigens ten stelligste zal worden ontkend. Realiteit blijkt in de voetballerij soms ver te zoeken. De eerst op een voet stuk geplaatste trainer Louis van Gaal is daar inmiddels al weer een beet je van af gevallen vooral nu hij ook bekend heeft gemaakt volgend sei zoen niet bij Ajax te zullen terugkeren. Laat echter duidelijk zijn dat we te maken hebben met een groot vak man, die gelukkig ook menselijke trekjes vertoont en soms ook verrast wordt door zaken die hij niet in de hand heeft. AZ weet welk karwei haar vanmiddag te wachten staat. Een tot in de toppen gemotiveerd Ajax zal er vanmiddag op gebrand zijn in Alkmaar een overwinning te behalen. Maar toch, het aantrekkelijke van het voetbal is dat er altijd weer spra ke kan zijn van verrassingen Pieter Smit I 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 3