Erwin Koen voor 3,5 jaar vast, zodat de selectie van Hans Westerhof weer redelijk op peil is. Als vanouds wordt het doel bij de Groningers verdedigd door Patrick Lodewijks, die de sterke as Atteveld, Koeman, Huizingh en Bombarda voor zich weet. De overige plekken in de verdediging worden ingevuld door Joop Gall of Roel Liefden, die met oud-PSV'er Raymond Beerens om een plaats in de basis-elf strijdt. Voor de posities op de vleugels kan Westerhof kiezen uit Edwin de Kruyff, Mattias Rosén, de Braziliaan Magno en de even grillige als talent volle Amsterdammer Romano Sion. Voorwaar geen gemakkelijke opgave! Vooral de 22-jarige Magno Mocelin weet tegen Ajax de aandacht op zich gevestigd. Vorig seizoen speelde Magno, toen speler van Gremio, nog tegen Ajax voor de wereldbeker. Magno viel tien minuten voor tijd in en benutte tevens een strafschop voor de Brazilianen. Met de prima aankopen die FC Groningen heeft gedaan, lijkt het tij in het Oosterpark te gaan keren. Atteveld zorgt voor de defensieve versterking terwijl vooral van publiekslieveling Mariano Bombarda de nodige doelpunten mogen wor den verwacht. De plek in de degrada tiezone die de Groningers momen teel op de ranglijst innemen, zal, zo mag worden verwacht, binnenkort dan ook wel verlaten worden. Of de trots van het noorden dat vandaag al zal doen, valt nog maar te bezien. Ajax' ziekenboeg wordt tergend lang- zaam kleiner en Louis van Gaal zal er ongetwijfeld alles aan doen om de volle winst en dus drie punten in de Arena te houden.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 3