1996-'97 1. PSV 16 11 3 2 36 (46-13) 2. Feyenoord 16 11 2 3 35 (27-18) 3. Ajax 16 7 6 3 27 (20-13) STADION SPORTNIEUWS opsteker is goed voor de moraal, zoals wielrenners plegen te zeggen. Een zwaar bevochten resultaat als de 0-0 in Santa Cruz de Tenerife sterkt dan het zelfver trouwen. En dat is iets dat we na de nederlaag in Heerenveen best kunnen gebruiken. Er is de afgelopen tijd over van alles gesproken behalve over voetbal. Je kon geen krant openslaan en geen tv-knop indrukken of het ging over de sores rond Sport7. Het geleuter over de Algemene Vergadering Betaald Voetbal in Zeist, de zere rug van de vriend van onze voorzit ter, en over Koos Postema die met een diepe jaap in zijn neus ging autorijden en van de politie moest blazen; doodziek werden we ervan. Vandaar dat we het in deze rubriek nog enkel en alleen over voetbal willen heb ben. Over Ajax, dat dit seizoen al zes keer verloor. Over Frank de Boer, die deze week tijdens de training op het veld van de vierdeklasser Egmondia naast zijn lin ker enkelband stapte en nu ook voor een paar weken is uitgeschakeld. Over Louis van Gaal die weigert concessies te doen en ook tegen Auxerre weer met drie spit sen speelde. "(Omdat ik Babangida moei lijk in twee dagen tot middenvelder kan omturnen".) Een Ajax dat niet altijd wint blijkt boven dien veel sympathieker. Dat zijn we altijd met Willem van Hanegem eens geweest: het spel van Ajax was vaak zo perfect dat de wedstrijd er saai door werd. Perfèct is Ajax al lang niet meer. Kijk even mee naar het staatje van de grote drie vorig seizoen en nu: 1995-'96 1Ajax 16 15 1 0 46 (58- 5) 2. PSV 16 12 2 2 38 (53-11) 3. Feyenoord 16 7 4 5 25 (35-26) Patricio Graff speelt vandaag mee. Hij tekende beroep aan tegen de schorsing van vier wedstrijden die hij naar aanlei ding van een aanvaring met Abdellaoui kreeg opgelegd. Het feit dat de Argentijn hierdoor tegen Ajax kan meedoen, zal de drijfveer zijn geweest. We kunnen ons althans niet voorstellen dat zijn straf door de Commissie van Beroep wordt onge daan gemaakt. Vandaag is de vraag of Feyenoord thuis ongeslagen blijft. Of dat Ajax, zoals vaker op het moment dat het niet voor de wind ging, in het hol van de leeuw de rug recht en de rampspoed van maanden in één ruk van zich afspeelt. Eerlijk gezegd achten we Ajax hiertoe momenteel niet in staat. Al opent de bles sure van Frank de Boer weer nieuwe mogelijkheden voor de in ongenade gevallen Marcio Santos. Het dubbeltje kan twee kanten uitrollen. Of Van Gaal blijft zo eigenwijs als hij altijd is geweest en hij negeert de Braziliaan. Of hij stelt zich op het standpunt: nood breekt wetten en Santos speelt straks ook nog eens de ster ren van de hemel. Dat andere dubbeltje kan op het moment van schrijven ook nog alle kanten op. Is Pepers wil wet en wordt de klassieker van daag om 14.30 uur gespeeld? Of gaat de bugemeester overstag voor de KNVB die beweert dat Peper eerder akkoord is gegaan met 18.00 uur vanwege Sport7. Maar we zouden het hier alleen nog over voetbal hebben. Veel plezier. 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 4