feyenoord STADION W De politie is je beste vriend. Ook in Amerika, zo ervoer Feyenoord-suppor- ter Mark Scholz toen hij twee jaar terug aan de andere kant van de Atlantische Oceaan wat vrienden bezocht. Zoals het een vertegenwoordiger van het enige, echte Legioen betaamt, had de inwoner van Aerdenhout prachtig Feyenoord- promotiemateriaal meegetorst. 'Ik had de vlag speciaal neegenmomen met het idee om in Staunton, een plaatsje in de staat Illinois, twee politie agenten zo ver te krijgen dat ding omhoog te houden voor hun eigen stadhuis', schrijft de bezitter van een seizoenkaart UU. 'Gelukkig waren ze de beroerdsten niet. Nadat de burgemees ter persoonlijk toestemming had gege ven, poseerden ze voor alle Feyenoord- supporters met die vlag.' Maar daarmee was onze Mark Scholz er nog niet. Nee, hij zorgde er zelfs voor dat de foto in Staunton de plaatselijke krant haalde. 'Beide agenten wachten nu met spanning af, of zij ook in Stadion Sportnieuws zullen komen', gaat Mark enthousiast verder. 'De elf talfoto prijkt inmiddels aan de muur van het politiestation, terwijl dat ding ook al in een café op het Griekse eiland Kos hangt.' Er zijn twee redenen waarom Mark Scholz vandaag heel blij is wanneer hij dit programmaboekje openslaat: de Feyenoord-fan stuurt er onmiddellijk een op naar Amerikaanse hermandad èn naar zijn vriend in Australië. Mark over de laatste: 'Toen ik in Amerika zat, hield deze vriend mij helemaal op de hoogte van Feyenoord. Nu aan mij de taak om hèm te informeren over alle avonturen van die prachtclub uit Rotterdam-Zuid.' Wie graag een vakantiefoto geplaatst wil zien waarop hij of zij kenbaar maakt helemaal maf van Feyenoord te zijn, kan de prent mèt een begeleidend schrijven sturen naar: Stadion Sportnieuws, Siriusstraat 2, 2516 AT Den Haag. 20

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 22