STADION SPORTNIEUWS Naam burgerlijke stand Jaap Uilenberg Roepnaam Jaap Partner Mijn vrouw heet Hilda en ik heb twee dochters. Leeftijd 46 jaar. Ik ben dus aan mijn laatste seizoen bezig. Internationaal heb ik er per 1 januari een punt achter moeten zetten. In principe bestaat in Nederland de mogelijkheid om in aanmerking te komen voor nog een jaar dispensatie. Clubs Ik heb zelf gevoetbald in Sportclub Enschede, inderdaad ja da's die club met die mooie V in het shirt. Ik heb nog een keer een proefwedstrijd gespeeld bij FC Twente maar als voetballer heb ik het betaald voetbal niet gehaald. Favoriete cd Ik houd van de muziek van Pete André. Andrea Boccelli mag ik ook graag horen. Favoriete boek Ik heb de hele Baantjerserie van De Cock met Cee-O-Cee-Ka gele zen. De serie is op tv ook erg mooi, vind ik. Politieke partij Heb ik niet. Wie komt er bij jou niet in Ik zou echt niet weten aan wie ik zó'n hekel zou hebben dat ik de deur voor zijn neus dicht sla. Nee, ik heb bij mijn weten geen vij anden. Welke club wordt er kampioen Een van de drie hè... Welke club degradeert er :Moeilijk. Hoewel, RKC raakt nu iets achterop. Ik heb ze gefloten en toen wonnen ze met 3-1. Degradanten?, ik zou 't niet weten. Ik heb Willem II zien spelen en FC Groningen gefloten, maar ik begrijp niet dat die clubs zo laag staan. Vrouwenvoetbal Heb ik ook gefloten. Laat ik het zo zeggen, dat ik respect heb voor degenen die het doen. Stel je bent Haan. Welke speler koop je Goeie vraag...ik denk Pierre van Hooijdonk. Je bent Hiddink. Hoe speelt Oranje 14 december tegen de Belgen Nou de keeper lijkt me duidelijk. Van der Sar, Reiziger, Frank de Boer, Stam... weet je: ik vind eigenlijk na Nederland - Wales dat dezelfde elf er in Brussel weer moeten staan. Misschien met Bogarde, als-ie fit is, voor Numan.... Professionele scheidsrechters: Ben ik geen voorstander van. Je gaat er zeker niet beter door fluiten, denk ik. Optimale faciliteiten ja. Ruimschoots de tijd om je goed op de wedstrijd voor te bereiden en dat soort dingen. Ze staan van "Het Spijt Me' me een bos bloemen bij je voor de deur: "Ik heb geen vijanden. Als ik er toch een zou hebben die me bloemen wil brengen, accep teer ik ze. De UEFA wil je in de Scheidsrechterscommissie Ik zou zeer vereerd zijn. Ik vind überhaupt dat mensen met praktijkervaring op dergelijke posten zouden moe ten zitten. Jorien of Jos Ik mag ze beiden wel. Kees of Koos Dan Kees maar. Arena of Kuip :Als voetbalstadion natuurlijk de Kuip. Als multi-functioneel stadion is de Arena schitterend, vind ik. Hekel aan Spelers die elkaar kaarten proberen aan te smeren of elkaar anderszins een oor trachten aan te naaien. Hoogtepunt carrière Als wedstrijd Arsenal - Sampdoria in de halve finale om de Europacup II, uitslag 3-2. Ik heb ook twee keer op Wembley gefloten. Verder een reis van drie weken naar Australië en Nieuw Zeeland waar ik WK-kwalificatiewed- strijden heb moeten leiden. 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 11