De spanning stijgt! De vierde wedstrijddag in de UEFA Champions League maakte zijn belofte waar. Terwijl sommige goed geplaatste teams hun positie konden behouden, zijn er weinig teams die al verzekerd zijn van een plaats in de kwart finales. Dit is een bewijs dat het Europese voetbal aanzienlijke vooruitgang heeft gemaakt en dat het UEFA Champions League veld bestaat uit een ware elite. Er zijn niet lan ger zwakke ploegen in de competitie! Zelfs de clubs die hun Europese eer nog moeten halen, bewijzen dat ze moeilijk te verslaan zijn. Ze zijn zelfs in staat om voor verrassende successen te zorgen. Dit alles laat zien dat de UEFA Champions League formule de juiste is. De Champions League garandeert span nende wedstrijden, omdat de ploegen tot het laatste fluitsignaal gemotiveerd blij ven. Desondanks; de zoektocht naar ver beteringen aan de competitie gaat voort... Op de eerste vier wedstrijddagen hebben we gezien dat de clubs geïnspireerd zijn door de kans op kwalificaties in een later stadium van de competitie. Een aanzien lijk aantal goals is gescoord. De suppor ters die de wedstrijden nu in stadions met allemaal zitplaatsen volgen, zijn ook gedisciplineerder. We zijn blij met deze verandering die aantoont dat het voetbal zelf de problemen kan oplossen. Ik ben ervan overtuigd dat de laatste twee groepswedstrijddagen van de UEFA Champions League spannend zullen zijn en dat de ploegen niet zullen speculeren op resultaten van hun rivalen. Ze zullen er onge twijfeld alles aan doen om de kwart finale, die volgens het knock-out sys teem wordt ge speeld, te halen. Er staat veel op het spel en dit zal een prikkel voor de deel nemers van de competitie zijn, een competitie die haar succes ontleent aan Lennart Johansson vele hardwerkende mensen. Aansluitend wil ik van de mogelijkheid gebruik maken, in mijn hoedanigheid als UEFA President, de spelers, officials, media afgevaardigden en toeschouwers te bedanken. Zonder hen zou de Champions League niet zijn wat het van daag de dag is. Ik hoop dat jullie zullen genieten van een memorabele avond. Lennart Johansson President van de UEFA 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 5