De trainer CHAMPIONS LEAGUE GUY ROUX Wie Auxerre zegt, zegt Guy Roux. De club en de trainer zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden sinds de Fransman in 1961 aangesteld werd als trainer-speler van AJ Auxerre. Als voetballer was Roux geen hoogvlieger. Op zijn twaalf de werd hij lid van Auxerre, kwam vijf jaar voor het blauw en wit uit om daar na bij Limoges te gaan voetballen en in die stad rechten te gaan studeren. Het hoogtepunt uit Roux' actieve carrière was de promotie met Limoges naar de eerste divisie in 1958. Een seizoen later verloor Roux zijn vaste plaats in het eer ste elftal waarna hij het voor gezien hield. Op 22-jarige leeftijd kreeg Roux een plaats in de technische staf van Auxerre. Hij maakte zich verdienstelijk in de jeugdopleiding van de club die een anoniem bestaan leidde in de vijfde klasse. Met Roux kwam het succes voor 'les bleus', in 1970 werd de derde klasse bereikt en vier jaar later maakte Auxerre de sprong naar de tweede klasse. De noeste arbeid van Roux bleef vruchten afwerpen. In 1980 pro moveerde de club voor het eerst in de historie naar de Premier Division, waar het vanaf 1982 een rol van betekenis speelde. Sinds die tijd is Auxerre een club waar ook in Europees verband rekening mee moet worden gehouden. Dat ondervond Ajax in het seizoen '92- '93, toen de Fransen Ajax uitschakel den in de kwartfinale van de UEFA- Cup. Overal en altijd is Roux bij Auxerre te vinden, waardoor niets hem ontgaat. Het leven van de spelers kent voor de in Colmar geboren trainer geen geheimen en zo af en toe schijnt de clubman zelfs kilometertellers in de gaten te houden om er voor te zorgen dat zijn spelers daags voor een wedstrijd geen vreem de dingen uithalen. Soms best vermoei end, maar Roux heeft bewezen dat zijn aanpak succes oplevert. En daar wor den trainers tenslotte op afgerekend. Vorig seizoen verbaasde Auxerre vriend en vijand door de dubbel te veroveren, waardoor 'Les bleus' zich geplaatst wisten voor de Champions League. Auxerre was plotseling een heuse plek op de wereldkaart en de 'superboeren' trokken samen met Roux een lange neus naar rijke grootmachten als Monaco en Paris Saint Germain. 33 0

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 33