iü Voorbeschouwing AJAX - AJ Auxerre ipi ifi ||||SS CHAMPIONS LEAGUE a V"5 't J mjt Voor de vierde keer in drie jaar staan Ajax en Auxerre tegenover elkaar. De laatste wed strijd, die in Frankrijk werd gewonnen met 1-0, ligt nog vers in het geheugen. De eerste twee ontmoetingen zijn, al dan niet bewust, wellicht wat meer in de vergetelheid geraakt. Toen schakelde Auxerre Ajax onverwacht uit in de kwartfinale van de EuropaCup 3, nadat Ajax achttien wedstrijden lang ongeslagen was. Inmiddels staan de zaken er anders voor. Na het behalen van de dubbel komt Auxerre dit jaar voor het eerst uit in de UEFA Champions League en is het dorp Auxerre ineens een heuse voetbalstad en de trots van de Bourgogne. Auxerre startte de reeks wedstrijden in groep A slecht, het herstel kwam in Glasgow. De trotse kampioen van Schotland werd met 2-1 verslagen. Drie weken later was het dan eindelijk feest in eigen huis, toen Grasshopper-Club met 1 -0 aan de kant werd gezet. Een verrassende 3-1 nederlaag in Zwitserland heeft de kan sen van Auxerre op een kwartfinaleplaats danig doen slinken. Door de overwinning van Ajax in de eerste wedstrijd dient het elf tal van Guy Roux vanavond hoe dan ook te winnen om te kunnen overwinteren in het paradepaardje van de UEFA. Of dit zal bete kenen dat Auxerre alles op de aanval zal gooien, is echter nog maar de vraag. Zoals zo vaak zal Ajax ook vanavond weer het spel moeten maken, waarbij een vroeg doelpunt, zoals in Auxerre, bijzonder welkom zou zijn. De schutter van toen is er vanavond helaas niet bij. Jari Litmanen kampt al lange tijd met een achillespeesblessure, die maar lang zaam hersteld. De Fin krijgt op de tribune in ieder geval gezelschap van Marcio Santos. De gracieuze Braziliaan ontving in de ont moeting met Rangers FC zijn tweede gele kaart waarop automatisch een schorsing van één wedstrijd volgt. Wellicht dat Mario Melchiot net als uit tegen Auxerre in de basis zal staan. Het goede nieuws aan Ajax-kant is dat met de terugkeer van enkele lang geblesseerde spelers de oude vorm ook weer terugkeert, zodat met vertrouwen kan Arnold Scholten was de match-winner voor Ajax in de uitwedstrijd tegen Rangers FC. De 'witte So-crates' zorgde met een droge knal voor de 0-1 overwinning. Marc Overmars is weer helemaal terug van weggeweest. De Ajacied is inmiddels weer een vaste waarde in het keurkorps van Van Gaal. FOTO'S: LOUIS VAN DE VUURST worden begonnen aan het karwei dat de Amsterdammers een plaats in de kwartfina les moet opleveren. De vaste bezoekers van de Arena hebben de smaak na de ruime overwinning op Glasgow Rangers echt te pakken. De Arena veranderde voor het eerst echt in een rood-witte voetbaltempel, waar bij Ajax met de steun van 47.000 toeschou wers naar een overwinning werd ge schreeuwd. Ook vanavond is de 'support' van de Ajax-fans weer on-misbaar. De uit gangspositie van Ajax is gunstig, de hulp van een volgepakte Arena doet wellicht de rest. 23

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 23