"Ajax kan het vanmiddag best moeilijk krijgen" Ajacied Nordin Wooter schat de kansen van de geel-zwarten in Vorige week vrijdag al speelden vijf Ajacieden in het nieuwe FUJIFILM-Stadion. Zij kwamen opdraven voor de wedstrijd Jong Oranje - Jong Wales (uitslag 0-1 in het voordeel van Wales). Een van hen was aanvaller Nordin Wooter, één van de vaste waarden van de rood-witten. Hoewel hij oorspronkelijk uit Breda komt, was Wooter nog niet in het NAC-stadion geweest. Danig onder indruk van het stadion vertelt de nu 20-jarige Amsterdammer dat Ajax het vanmiddag best moeilijk kan krijgen tegen de Yellow Army van Wim Rijsbergen. NAC weet zich volgens hem steeds weer op te peppen voor een wedstrijd tegen een topclub. Wooter: "Ik denk dat het een interessante wedst rijd wordt. Tegen Ajax staat NAC eigenlijk altijd op scherp. Dat zag je ook in de eerste wedstrijd tussen NAC en Ajax van dit seizoen. Tegen een topclub kan NAC altijd meer, in de ArenA boden ze goed weerstand." Opvallend is dat het winnen de doelpunt voor Ajax toen kwam uit een assist van Nordin Wooter. Tien minuten voor tijd gaf hij de bal aan Kiki Musampa, die zijn ploeg op voor sprong zette. Breda is voor de aanvaller met de opmerkelijke bos dreadlocks zeker geen onbekende stad. Twintig jaar geleden werd Wooter in het Bourgon dische geboren. Toen hij zeven was verhuisde hij met zijn moeder naar de Randstad. Nog steeds wonen enkele familieleden, waaronder zijn vader, in Breda. Toch draagt Wooter NAC niet echt een warm hart toe. "Ik volg wel de verrichtingen van NAC, maar dat doe ik van elke club uit de ere divisie. Toch is het leuk om hier te spelen. En het stadion ziet er erg goed uit." door Nicole Dillisse Vóór de wedstrijd met Jong Oranje werd Wooter op het veld geëerd door vertegenwoordigers van de voetbalschool van John Lammers uit Zundert. Dat vond hij een leuk initiatief: "Zo'n voetbals chool doet goed werk. Jonge jongens leren op deze manier discipline en worden gestimuleerd te sporten. Zo'n voetbalschool houdt ze van de straat. Ik vind het dan ook een hele eer om als voorbeeld te dienen voor de Bredase jongens." Wijze woorden voor een speler die zelf net twintig jaar is. Maar hij heeft bij Ajax dan ook al heel wat leerzame jaartjes achter de rug. Wooter speelde voor de Amsterdamse club 43 wedstrijden in com petitieverband in het eerste elftal. Hij scoorde tot nu toe vijf maal. Intussen is Wooter dus bij Ajax één van de vaste krachten van Louis Van Gaal. Nuttig in het leerproces zijn voor hem zeker de wedstrijden (hij speelde er tot nu toe zeven) met Jong oranje. "Het is erg belangrijk voor een speler om goed te presteren in jong Oranje, hoewel ik tegen Jong Wales niet goed speelde. Wanneer je in het team van onder de 21 goed meedraait, heb je een goede kans in het Nederlands Elftal te mogen spelen." "Wel is het verschil tussen Ajax en Jong Oranje groot. Met Ajax spelen we een ander systeem. Tegen Wales heeft Jong Oranje met twee spitsen gespeeld. Ik was hangende spits aan de buiten kant. Dat ben ik niet gewend, want Ajax speelt met drie aanvallers. En je speelt normaal niet met elkaar, dus is de omschakeling elke keer groot. Je hebt niet veel tijd om op elkaar ingespeeld te raken. Maar ik weet wat mijn taak is, dus kan ik me wel aanpassen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 15