Interview De wedstrijden die A ik met Roda JC tegen Fortuna heb gespeeld, waren altijd bijzonder. Het is natuurlijk de derby van Limburg die je eigenlijk niet mag verliezen. Sommige supporters vin den het niet eens zo belangrijk hoe ze aan het eind van het seizoen staan, als er maar van Fortuna werd gewon nen. Gelukkig was dat meestal wel zo. Spelen tegen Fortuna vind ik altijd lastig. Net als tegen Roda zullen ze tegen Ajax ook net even fanatieker spelen. Van het team van dit jaar ken ik niet zoveel spelers. Ik weet wel dat er bijna geen nieuwe mensen zijn gekocht, deze selectie vinden ze blijk baar goed genoeg voor de eredivisie. Het is heel knap dat Fortuna het vorig jaar gered heeft, de meeste mensen dachten waarschijnlijk dat ze zouden degraderen. De trainer ken ik natuurlijk wel, ook omdat Verbeek nog bij Feyenoord heeft getraind. Het gaat met mij bij Ajax langzaam maar zeker steeds beter. Het was een grote overgang, maar nu gaat het wel goed. Ik heb al een paar keer gescoord, wat natuurlijk ook voor de sup porters belangrijk is. Ik denk niet dat ze me nu al moeten vergelijken met Finidi. Hij is toch een andere speler dan ik. De mensen weten wat ik kan, ze kennen "Baba" al een tijdje. Elke keer is het weer afwachten wat voor een directe tegenstander ik heb. Ik heb al hele grote, hele snelle maar ook hele klei ne tegenstanders gehad, ze proberen steeds weer wat te verzinnen. Maar als ik in vorm ben, wordt het toch wel lastig voor de tegenpartij. De sup porters vonden het wel leuk dat ik laatst na een doelpunt een buiging maakte. Ik was er ook wel trots op. Er is steeds zoveel publiek en het is dan mooi als je de supporters kunt belo nen. Ik hoop daarom echt dat we tegen Fortuna ook weer eens mooi voetbal kunnen laten zien, want alleen winnen is bij Ajax niet genoeg, daar ben ik zo langza merhand wel achter!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 17