Interview 4 IJskonijn of niet, A zelfs Edwin van der Sar leek even last te hebben van het dalletje waaruit Ajax langzaam maar zeker uit probeert te kruipen. De stoïcijnse 'Sar' is er echter van overtuigd dat Ajax terug zal keren aan de top. Adel verplicht, vooral in Amsterdam. Vandaag krij gen de Ajacieden tegen Volendam de kans om het zelfvertrouwen weer wat op te vijzelen. Van der Sar kijkt uit naar de ontmoeting met voormalig kamergenoot Edwin Zoetebier. Edwin is een aardige jongen en een prima keeper. Toen we samen bij de selectie van het Olympisch Elftal zaten, deel den we een kamer zodat we elkaar wat beter hebben leren kennen. Het te hopen voor hem dat hij nog een keer bij een echte topclub terecht komt. Vooral de uitwedstrijden tegen Volendam zijn vaak een probleem voor ons. Het blijft veelal lang 0-0, het is daar meestal koud en het waait eigenlijk altijd op de Dijk. En op de een of andere manier speelt Volendam tegen ons net wat feller dan tegen andere ploegen. Het doet me op zich niet zoveel dat het om een derby gaat. Iedere wedstrijd moet je gewoon winnen en het maakt niet uit tegen wie je speelt. Vroeger kwam ik nog wel eens bij Volendam, omdat mijn oom daar een tijdje heeft gespeeld, maar nu heb ik niet zoveel binding meer. Ik denk dat Volendam het dit jaar moeilijk zal krijgen. Er zijn veel spe lers weggegaan en volgens mij heb ben ze vooral amateurs aan de selec tie toegevoegd. Daardoor missen ze wat ervaring. Maar het belangrijkste is dat we van onze eigen kracht uit gaan, zoals we altijd doen. Ik ben zelf ook even minder in vorm geweest en het is voor mij natuurlijk wel wennen als er steeds andere spelers voor je neus staan. De automatismen ver dwijnen daardoor wel. Maar niemand raakt over de prestaties in paniek. Iedereen weet dat het goed komt.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 17