Historie Rangers FC Op 15 juli 1873 besloten Moses McNeill, Peter McNeill, William McBeth en Peter Camp bell, vier mannen uit Argylshire, een voetbalclub op te richten. De club werd genoemd naar een Engels rugby team, de Rangers en 'Ready' werd de strijdkreet die nog altijd in het wapen van de club is terug te vinden. Ruim een eeuw later is de Rangers Football Club samen met aartsrivaal Celtic uitgegroeid tot een van de meest gerenommeer de voetbalclubs van Schotland. De laatste keer dat de 'Blues' de titel niet wisten te winnen was in 1988. Sindsdien mochten de bespelers van het prachtige Ibrox Stadium zich elk jaar kampioen van Schotland noemen. Het grote aantal titels ten spijt, op het gebied van Europa Cup voetbal hebben de Rangers nog weinig gepresteerd. De Schotten veroverden tot nu toe één keer de Europa Cup voor bekerwinnaars, nadat in het seizoen '71-72 in de finale in Barcelona Dynamo Moskou werd verslagen. Verder deden de Rangers op Europees gebied van zich spreken in het seizoen '92-'93. Toen werden de 'Gers', na tien wedstrijden ongeslagen te zijn gebleven, in de halve finale van de Champions League gestuit door Olympique Marseille. Verder bleven de resultaten onder de maat, met als gevolg dat de Rangers zich niet direct plaatsten voor het lopende Champions League-seizoen. In de voorronde rekenden Gascoigne c.s. af met de Russische kam pioen Alania Vladikavkaz, zodat de Rangers zich opnieuw wisten te kwalificeren voor het hoofdtoernooi. Glasgow Rangers is in Schotland de club van het grote geld en de 'rijken', zeker in ver gelijking met rivaal Celtic. Mede dankzij de financiële steun van voorzitter en staal- magnaat David Murray zijn de Rangers in staat Europese toppers naar Glasgow te halen. Dit in tegenstelling tot vroeger, toen elk Schots talent - even nadat ze een basis plaats hadden veroverd - werden weggekaapt door Engelse leagueclubs. Murray heeft hier een eind aan gemaakt, waardoor het publiek nu kan genieten van voetbalhel den als Paul Gascoigne en Brian Laudrup. De thuiswedstrijden van de Rangers worden gespeeld in Ibrox Stadium, dat de afge lopen jaren grondig is gerenoveerd en nu plaats biedt aan ruim 50.000 toeschou wers. De fans kijken inmiddels reikhalzend uit naar de bezoekers van het continent en zij hopen dat hun Rangers nu eindelijk 'Ready' zijn om aansluiting te kunnen krij gen met de Europese elite. 40

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 40