Voorbeschouwing AJAX - Rangers FC CHAMPIONS LEAGUE3 0 Na de ontmoetingen met de oude bekenden Auxerre en Grasshoppers wacht Ajax van avond de ontmoeting met de Schotse kam pioen Rangers Football Club uit Glasgow. De Rangers plaatsten zich voor het hoofdtoer nooi van de Champions League nadat in de voorronde de Russische kampioen Alania Vladikavkaz werd verslagen. Het eerste duel van de Rangers verliep ronduit slecht. De Zwitserse kampioen Grasshoppers bleek mede dankzij twee treffers van Türkyilmaz met 3-0 te sterk. Ook het volgende duel tegen Auxerre ging verloren. Dankzij twee goals van Thomas Deniaud nam Auxerre een 2-0 voorsprong waarna Paul Gascoigne de eer redde voor de Rangers. Om uitzicht te houden op de kwartfinale moeten de Schotten de wed strijd tegen Ajax dus winnen. Zoals vaker bij andere Europese topclubs komen we ook bij Rangers FC een oud-Ajacied tegen: Peter van Vossen. De sympathieke Zeeuw verruilde vorig seizoen het shirt van Istanbulspor voor het blauwe tenue van de Rangers. In Glasgow heeft Van Vossen het plezier in het voetballen weer teruggevon den, na de mislukte periode in Turkije. Overigens is Van Vossen in Glasgow allerminst verzekerd van een basisplaats. Hij moet vaak op de bank plaatsnemen naast reserve keeper Theo Snelders. De doelman koos, na een paar jaar voor Aberdeen gekeept te hebben, .voor een plaats achter Schots international Andy Goram. Jörg Albertz en Joachim Björklund zijn de nieuwe defensieve steunpilaren van de 'Blues'. Albertz werd gekocht van het Duitse Hamburger SV, terwijl Björklund het Italiaanse Vicenza verliet. De verdediging wordt geleid door aanvoerder Richard Gough, die inmiddels al meer dan 400 wedstrijden voor de Rangers speelde. De grote attractie van de Rangers vinden we op het middenveld, waar Paul Gascoigne op zijn geheel eigen wijze de touwtjes in handen heeft. Na avonturen bij Lazio Roma en de Spurs verhuisde 'Gazza' vorig seizoen voor een flinke smak geld naar Glasgow. Aan wedstrijden tegen Nederlanders heeft Gascoigne gemengde gevoelens overgehouden: zo was er de hardhandige ontmoeting met Jan Wouters op Wembley, waaraan Gascoigne een gebroken kaak en wat hoofdpijn overhield. De wraak van de Engels international kwam afgelopen zomer tijdens het Europees Kam-pioenschap, toen Gascoigne het Engels elftal naar een 4-1 overwinning op Nederland leidde. In de voor hoede is Brian Laudrup de grote smaakmaker. De technisch begaafde Deen is net als broer Michael gezegend met een flinke portie techniek waarvan vooral spits Allistair McCoist van profiteert. De titel van topscorer ging vorig seizoen echter aan de neus van McCoist voorbij, collega Pierre van Hooijdonk scoorde voor Celtic 24 goals, goed voor de eerste plek op de lijst van topschutters. Nordin Wooter viel tegen Grasshoppers na de rust in voor Jari Litmanen. FOTO: LOUIS VAN DE VUURST 23

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 23