y Interview M Tot opluchting van alles en iedereen die Ajax een warm hart toedraagt, is Marc Overmars weer fit. Vandaag treedt de snelle linksbuiten van Ajax en het Nederlands elftal aan tegen zijn oude club Willem II. Het elftal is op een groot aantal posities gewijzigd: 'De meeste jongens zijn in de loop der tijd vertrokken naar andere clubs. Ik speel natuurlijk zelf ook al weer vier jaar bij Ajax, dus het is logisch dat de selectie flink veranderd is. Ik vind het trouwens heel erg vreemd dat het zo slecht gaat met Willem II. Dat had ik echt nooit verwacht. Als je de selectie zo langs loopt, lijkt het allemaal best in orde. Het probleem van Willem II is dat ze in korte tijd veel belangrijke spelers zijn kwijtge raakt. Het vertrek van jongens als Van Gastel, Stam en Stewart is uiteraard niet zomaar op te vangen. De wedstrijd van vorig jaar, uit bij Willem II, kan ik me nog erg goed herinneren hoewel ik er zelf door mijn blessure niet bij was. We verloren voor het eerst dat seizoen. Willem II speelde die dag denk ik de beste wedstrijd van het sei zoen, daarna is het een stuk minder gaan lopen. De thuiswedstrijd was natuurlijk een prachtig feest. We werden kam pioen, het was het afscheid van een paar spelers en natuurlijk de laatste wedstrijd in De Meer. Het was voor mij jammer dat ik ook deze wedstrijd moest missen, maar dat kon nu een maal niet anders. Ik ben in ieder geval weer blij dat ik weer helemaal fit ben en gewoon weer voluit kan spelen. Het mooie van Willem II vind ik dat het bestuur van de club echt eist dat er met drie spitsen wordt gespeeld, eigenlijk net als bij Ajax. Het is inmiddels wel bewezen dat spelen met drie spitsen kan zorgen voor leu ker voetbal, vooral voor het publiek. Het is mooi dat daarom zo'n club met tradities als Willem II ook altijd met drie spitsen speelt.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 17