Welkomstwoord van Praag CHAMPIONS LEAGUE J* m V W) *V JR Vanaf deze plek wil ik onze gasten van de Grasshopper Club uit Zürich én onze trouwe Ajax-aanhang van harte welkom heten in de onze nieuwe thuishaven, de Arena. U heeft, samen met mij, het voor recht getuige te zijn van een bijzonder moment in de historie van onze vereni ging. De historische waarde van dit Europa Cup-treffen met de Zwitserse kampioen wordt bepaald door de plaats van hande ling. De successen van Ajax maakten dui delijk dat een nieuw stadion voor Ajax onontbeerlijk was. Stadion 'De Meer' werd na tal van festiviteiten verlaten, de Amsterdam Arena is onze nieuwe thuis haven. Ondanks een moeizame start durf ik te stellen dat Ajax in dit prachtige decor vele sportieve hoogtepunten zal kennen, zowel nationaal als internationaal. Er staan ons weer zinderende en span nende Champions League-avonden te wachten. Voor de derde achtereenvol gende maal treedt Ajax aan in de UEFA Champions League. De laatste twee sei zoenen op het hoogste Europese niveau verliepen voor ons, zoals u allen weet, uitermate succesvol. Ook dit seizoen zijn de verwachtingen weer hooggespannen. In groep A zijn Grasshopper Club, Glasgow Rangers en Auxerre tegenstan ders van formaat, maar Ajax is aan haar stand verplicht de kwartfinales te berei ken. Deze sportieve uitdaging neemt Ajax graag aan. Aan Ajax en Grasshopper Club dus de eervolle taak de Arena Europees ten doop te houden. Ik, en met mij het voltal lige bestuur en de vereniging AFC Ajax, reken erop dat dit op waardige wijze zal gebeuren, namelijk met vriendschap en respect jegens onze opponenten uit Zürich. De houding van onze supporters van de laatste jaren is iets waar wij oprecht trots op mogen zijn; zij vervullen in Europa én in de wereld steeds meer een voorbeeldfunctie. De huidige aan hang, de huidige selectie, de huidige staf én ons nieuwe 'home' geven mij veel ver trouwen in een succesvolle toekomst. Namens AFC Ajax wens ik u een mooie en sportieve wedstrijd. Michael van Praag Voorzitter AFC Ajax 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 7