43 Cijfers die niet alleen glimmen, maar ook verplichten. Vanaf 1929 bespeelt Grasshoppers het Hardturm-stadion. De capaciteit is vergelijkbaar met die van het voormalige Ajax-stadion aan de Middenweg: 20.068. Op internationaal gebied wist Grasshoppers nog geen aansprekend resultaat te boeken. Maar het was, het aantal titels duidt er al op, zeer regelmatig te vinden in de diverse Europa Cup toernooien. Het beste resultaat dateert van het seizoen '77-78. In het UEFA Cup toernooi ver sloeg Grasshoppers achtereenvolgens FREM Kopenhagen, Inter Bratislava, Dynamo Tyflis en Eintracht Frankfurt, voordat het in de halve finale de tanden stukbeet op het Franse Bastia (later verliezend finalist tegen PSV). In het landskampioenschapstoernooi trad Grasshoppers voor het eerst aan in het seizoen 1956-1957. Na voor de eerste ronde te zijn vrijgeloot bereik te Grasshoppers via winst over Slovan Bratislava de kwartfinale waar het van de latere (ver liezend) finalist Fiorentina verloor. Het was voorlopig de laatste keer dat Grasshoppers zich bij de kampioenen meldde. Pas in 1971 lag de naam van de blauw-witten uit Zurich weer tussen die van de andere titelverdedi gers van Europa. Reipas Lahti (met de vader van Jari Litmanen in de gelederen) werd na een schamele 1-1 in Finland thuis met 8-1 verslagen. In de volgende ronde was Grasshoppers echter kansloos. Arsenal bleek te sterk. Na weer een kampioensloze periode keerde Grasshoppers in 1978 weer terug in het toernooi der landskampioenen. Het Maltese La Valetta was geen probleem in de eerste ronde en in de achtste finale behaalde Grasshoppers een van de meest aansprekende resultaten uit de clubhistorie: Real Madrid werd uitgescha keld I Na 3-1 voor Real in Spanje; volgde een 2-0 zege voor Grasshoppers in Zurich. In de kwartfinale werd de droom ruw verstoord door Nottingham Forest, de latere kampioen der kampioenen. In 1982 werd Grasshoppers direct in de eerste ronde uitgeschakeld door Dinamo Kiev. Een jaar later was Grasshoppers eenzelfde lot beschoren. Toen was Dynamo Minsk overwinnaar. Na in 1984 Honved Budapest te hebben verslagen, kwam Grasshoppers in de achtste fina les tegen Juventus te kort. Het duurde vervolgens zeven jaar voordat 'GC' weer meedeed aan de Europa Cup voor Landskampioenen. Rode Ster was gastheer in de eerste wedstrijd en het 1-1 gelijkspel bood perspectiefIn Zwitserland sloegen de Joegoslaven toe: de 4-1 nederlaag kwam hard aan. In de poule-wedstrijden van de Champions League van vorig seizoen eindigde Grasshoppers op een teleurstellende laatste plaats. Er werd kansloos verloren van Ferencvaros (0-3), Real Madrid (2-0) en Ajax (3-0), waarna de Zwitsers in de thuiswedstrijd tegen Ajax het eerste punt pakte na een 0-0 gelijkspel. Het tweede en tevens laatste punt werd behaald na een 3-3 gelijkspel tegen Ferencvaros. De slotwedstrijd tegen Real Madrid ging wederom met 2-0 ver loren, zodat Grasshoppers op een laatste plaats in poule D eindigde, waarmee het avontuur direct was afgelopen. Dit seizoen lijkt Grasshoppers zich te gaan revancheren. De opening tegen Glasgow Rangers was in ieder geval indrukwekkend: Grasshoppers won het treffen met de Schotse kampioen afgetekend met 3-0.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 43