Voorbeschouwing Ajax - Grashopper-Club CHAMPIONS LEAGUE Voor Ajax betekent de eerste thuiswedstrijd in Groep A van de Champions League het weerzien met een bekende tegenstander. Nog vorig seizoen troffen de Amsterdammers het team van Grasshopper -Club uit Zürich, eerst thuis in het Olympisch Stadion op 18 oktober 1995. Door twee doel punten van Kluivert en één van Finidi George kwam Ajax tot wat een klassieke score genoemd mag worden: 3-0. De toenmalige én huidige trainer van de Zwitserse kampioen, Christian Gross, concludeerde na afloop dat 'het van tevo ren bekend was dat Ajax een maatje te groot is voor mijn elf tal'. Toch konden de Grasshoppers twee weken later in het eigen Hardturm-stadion wel de juiste verdedigende tactiek vinden om Ajax op 0-0 te houden. Vijf spelers verlieten tijdens en na het afgelopen seizoen de selectie van trainer Gross, waarbij opvallend is dat Nederlandse spits Eric Viscaal het Zwitserse blauw-wit ver ruilde voor het blauw-wit van De Graafschap. De Ghanees Ali Ibrahim volgde het spoor van collega-aanvaller Viscaal. De verdediger Ramon Vega vertrok naar Hamburger SV en ex-international Marcel Koller hing zijn voetbalschoenen aan de wilgen. De aankopen zijn grotendeels afkomstig van Zwitserse clubs. Het eerste optreden in de Champions League 1996-1997 tegen Glasgow Rangers was voor de Zwitsers een groot succes. Hoewel de Rangers, met in de gelederen Paul Gascoigne en Brian Laudrup vooraf als favoriet golden, eindigde de wedstrijd in een ruime 3-0 over winning voor Grasshoppers. De grote man aan de kant van de Zwitsers was Kubilay Turkyilmaz die met twee goals zijn stempel op de wedstrijd drukte. De eerste Europa Cup-wedstrijd in de Amsterdam Arena zal voor Ajax een kans zijn zich als vanouds goed te presente ren op het Europese podium. Toch zullen de Zwitserse gas ten op de bekende stugge wijze proberen de Amsterdamse spelpatronen te ontregelen. Ajax zal geconcentreerd en scherp moeten spelen om uitzicht te krijgen op een plaats in de kwartfinales van de prestigieuze UEFA Champions League. Patrick Kluivert en Edgar Davids vieren het vroege doelpunt van Kluivert in het duel tegen Grasshoppers, op 18 oktober 1995. Einduitslag 3-0. In de finale van de Champions League tussen Ajax en Juventus wordt Jari Litmanen fel op de huid gezeten door Juve-verdediger Pietro Vierchowod. De Italiaanse kampioen trok na strafschop pen aan het langste eind. 41

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 41