De trainer CHAMPIONS LEAGUE Vandaag over drie dagen is Louis van Gaal exact vijf jaar in Amsterdamse dienst. Op 28 september 1991 nam Van Gaal, toen nog actief als assistent-trainer, de taak van directeur Betaald Voetbal over van Leo Beenhakker die toen de voor keur gaf aan Real Madrid. Het eerste seizoen werd met een daverende triomf afgesloten: Ajax won de UEFA Cup. Een jaar later won Ajax de nationale beker en in 1994 werd eindelijk eens de kampioenstitel in de wacht gesleept. Het tot nu toe meest succesvolle sei zoen was de jaargang 1994-1995 waarin Ajax de landstitel prolongeerde en de UEFA Champions League won. Even leek het erop dat Ajax seizoen hetzelfde resultaat zou behalen, maar in de finale van de Champions League bleek Juventus te sterk. Wel prolon geerde de Amsterdammers de lands titel. Behalve de meetbare resultaten is de stabiliteit en het hoge amusementsge halte van het Ajax-voetbal een grote verdienste van de 45-jarige Louis van Gaal die op 8 augustus 1951 in amster- dam Oost werd geboren. Na bij de amateurclub De Meer te hebben gespeeld, kwam Louis van Gaal uit in het tweede elftal van Ajax. Af en toe mocht de spitsspeler in de hoofdmacht opdraven, maar in het tijdperk van Johan Cruijff was er geen vaste plaats voor hem weggelegd. Van Gaal koos voor FC Antwerp om na een aantal Belgische jaren naar Nederland terug te keren. Via Telstar belandde Louis van Gaal bij wat zijn tweede liefde zou wor den, Sparta. Van Gaal, inmiddels spe lend als spelbepalende middenvelder, sleet zijn laatste actieve jaar bij AZ, de club waar hij ook als trainer aan de slag ging. In 1988 kwam Van Gaal als jeugd trainer naar Ajax en werkte vervolgens als jeugdcoördinator en assistent-trai ner bij de club die hij naar een nieuwe glorieperiode leidde. 37 Mfc rv

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 37