y Interview Voor Frank de Boer is de terug keer van AZ in de PTT-Telecompetitie (voorheen kortweg eredi visie) niet meer dan gerechtigheid. Geboren en getogen in Noord Holland heeft hij een warm kloppend hart voor de Alkmaarse club. De tweede thuiswedstrijd van Ajax in het sei zoen 1996 - 1997 brengt juist AZ naar Amsterdam. Frank de Boer: 'Ja, ik vind het inder daad erg leuk dat AZ weer in de PTT- Telecompetitie speelt. Naar mijn gevoel hoort die club ook op het hoogste niveau. Dat gevoel heeft zeker te maken met het feit dat toen ik opgroeide, AZ een topclub was. Bovendien speelde mijn vader ooit betaald voetbal in Alkmaar, dus ik ben een beetje bevooroordeeld. Er is duidelijk een binding met AZ. In Noord Holland heb je meerdere clubs. AZ heeft de grootste uitstraling in de regio.' Ooit was de kans aanwezig dat de Two Twins De Boer bij AZ hun werkplek zouden krijgen. 'We waren twaalf, dertien jaar. Zo'n anderhalf jaar voordat wij bij Ajax gingen spe len. Ronald en ik speel den in de Noord hollandse selectie en dat bracht met zich mee dat je bij AZ trainde. En de meeste voet ballers van de selectie volgden ook de voetbalschool van AZ. Dat betekende dat je op woensdagmiddag in de Alkmaarderhout trainde onder leiding van trainers van AZ. Joop Brand en Rob Kramer waren de vaste oefen- meesters maar soms kreeg je ook voetballes van spelers van het eerste elftal, zoals Roelof-Jan Tiktak. Ronald en ik mochten bij AZ blijven maar de keuze viel op Ajax... 'Van het huidige elftal weet ik nog niet zoveel. De jeugd is aangevuld met ervaren voetballers. Een goed technisch team, dat het goed zal doen in de PTT-Telecompetitie.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 17