Achterste rij v.l.n.r.: Frans Hoek (keeperstrainer), Laszlo jambor (fysioloog), Firn van Dord (fysiotherapeut), Ton Pronk (scouting) en Sjaak Wolfs (materiaalman). Middelste rij v.l.n.r.: Nordin Wooter, Martijn Reuser, Michael Reiziger, Arnold Scholten, Nwankivo Kanu, Bobby Haarms assistent-trainerLouis van Gaal (trainer), Gerard van der Lem (assistent-trainer), Marcio dos Santos, Winston Bogarde, Sonny Silooy, Andrej Demtsjenko en Kiki Musampa. Voorste rij v.l.n.r.: Edwin van der Sar, Finidi George, Jari Litmanen, Patrick Kluivert, Danny Blind, Michael van Praag (voorzitter), Frank de Boer, Edgar Davids, Ronald de Boer, Marc Overmars en Fred Grim. genslag, scoorde desondanks achtmaal in de Champions League. In de competitie trof hij tot dusverre veertien keer doel. Van Gaal liet hem, om te herstel len van uiteenlopende blessures, twee weken vakantie vieren in Finland. Na zijn terugkeer in Amsterdam bleek hij weer ouder wets in vorm te zijn. Was de afge lopen weken de uitblinker bij de Amsterdammers, nadat hij weer op zijn vertrouwde stek achter de spitsen (in het Van Gaal-jargon de nummer tien-positie) mocht acteren. Als persoon sympathiek en bescheiden en cijfert zich - in dien nodig - volledig weg voor het teambelang. Arnold Scholten - 33 jaar, ge boren te 's-Hertogenbosch. Be gon met voetballen bij het Bossche BW, maakte zijn debuut in het betaalde voetbal in 1983 bij FC Den Bosch. Werd daar de 'Witte Socrates' genoemd en maakte met o.a. Hans Gillhaus en Hendrie Krüzen furore bij de toenmalige Bossche subtopper. Maakte in de zomer van 1986 de overstap naar Ajax. Bleef ruim drie seizoenen in De Meer, zon der echter tot vaste basisspeler bij de Amsterdammers uit te groei en. Werd wel basisspeler bij Feyenoord, waar hij gedurende vijf seizoenen een van de steunpi laren was. Werd vrij verrassend aan het begin van dit seizoen door de Amsterdammers terug gehaald. Edgar Davids - 23 jaar, geboren te Paramaribo, Sur. Middenvel der, begon met voetballen bij het Noord-Amsterdamse Schelling- woude. Maakte in 1991 zijn de buut voor de Ajax-hoofdmacht, waar hij meestal op de linksbui tenplaats acteerde. Sinds de komst van Overmars actief als linkermiddenvelder, werd dit seizoen door Van Gaal overigens ook gebruikt als voorstopper of vleugelverdediger. Van Gaal noemt hem een multi-functionele speler; hij koppelt werklust en loopvermogen aan een fabelach tige techniek. Dit seizoen goed voor zeven treffers. Gold tijdens zijn juniorentijd als een "pro bleemgeval", werd in die periode namelijk veelvuldig uit het veld gestuurd. Heeft echter geleerd zijn agressie op de juiste manier te ventileren en loopt nog maar zelden tegen een kaart op. Is ei genlijk niet meer weg te denken uit het Nederlands Elftal, ook al heeft hij pas sinds kort een basis plaats bij Oranje. Zal ook Ajax verlaten, zijn toekomst ligt even als Reiziger bij AC Milan. Kizito 'Kiki' Musampa - 18 jaar, geboren te Kinshasa, Zaire. Middenvelder, huidig jeugdin- ternational. Hij verhuisde op jon ge leeftijd eerst naar België en vandaar naar het Gelderse Ede. Ging voor Blauw-Geel spelen en werd daar op 14-jarige leeftijd ge- scout door Ajax. Heeft geduren de dit seizoen al menigmaal zijn opwachting mogen maken in de hoofdmacht van Ajax. Scoorde in de Champions League de enige treffer tegen Dortmund, zijn voorlopige hoogtepunt tot dus verre. Heeft (bijna vanzelfspre kend voor een Ajax-talent) de po tentie om de top te bereiken. FINIDI GEORGE Finidi George - 25 jaar, gebo ren te Port Harcourt, Nigeria. Speelde in zijn vaderland voor Sharks Port Harcourt en Calabar Rovers. Werd in de zomer van 1993 op voorspraak van Clemen- ce Westerhof door de Ajax-lei- ding naar Nederland gehaald. Maakte vanaf het begin indruk met zijn rushes en voorzetten vanaf de rechterflank. Is ook tac tisch sterk en niet te beroerd vuil werk op te knappen, niet zelden vindt men hem terug op de rechtsback-positie. Juventus schijnt belangstelling voor hem te hebben, ondanks dat hij nog een doorlopend contract heeft. Scoor de dit seizoen zesmaal voor Ajax. Speelde achtendertig interlands voor Nigeria, scoorde daarin achtmaal. Nwankwo Kanu - 19 jaar. Centrumspits, speelde in zijn va derland voor Kuanyanou. Werd door de Amsterdammers gescout tijdend de WK voor junioren in 1993. Is huidig Nigeriaans inter national, speelt komende zomer ook met Nigeria op de Olympi sche Spelen in Atlanta. Öp het eerste oog lijkt zijn motoriek on geschikt te zijn voor het spelen van (top-)voetbal, maar deze lan ge slungel heeft 'magic' in zijn heupen en benen. Staat al sinds geruime tijd in de belangstelling van Inter Milan, maar heeft zelf een voorkeur om bij de Amster dammers bij te tekenen. Zal mo gelijk herenigd worden met zijn jongere broer Christopher, die bij Ajax een contract kan krijgen. Scoorde deze competitie reeds dertienmaal voor de Amsterdam mers. Peter Hoekstra - 23 jaar, gebo ren te Assen. Vleugelspits, tijdens de winterstop gekomen van PSV. Debuteerde onlangs voor Oranje in de met 1-0 verloren ontmoe ting met Duitsland. Sierlijke spe ler, maar nog niet constant ge noeg in zijn prestaties. Begon met voetballen bij het Asser ACV en verhuisde reeds op 14-jarige leef tijd naar het PSV-internaat. Debuteerde in 1991 voor de hoofdmacht van PSV. Paste vol gens Dick Advocaat niet in het huidige PSV-concept en mocht daarom vertrekken. Tekende een contract voor vijfenhalf jaar bij Ajax, dat diep in de buidel moest tasten. Scoorde dit seizoen zes maal voor PSV en reeds vijfmaal voor Ajax. Wanneer hij ooit zijn voetbalcarrière beëindigt, kan hij zo terecht in het circus. Heeft na melijk de beschikking over een ongeëvenaarde 'voetbal-trucen doos'. Nordin Wooter - 19 jaar. Aanvaller, huidig jeugdinterna- tional. Stond tijdens zijn junio renperiode bij Ajax bij veel insi ders in hoger aanzien dan leef tijdsgenoot Patrick Kluivert. In tegenstelling tot Kluivert is hij er echter nog niet in geslaagd een basisplaats bij Ajax (en Oranje) te veroveren. Moet fysiek nog ster ker worden, is namelijk nog kwetsbaar in het duel. Scoorde tot dusverre tweemaal voor de Amsterdammers, waaronder een heel belangrijke treffer tijdens de met 4-3 gewonnen uitwedstrijd tegen FC Groningen. 7 jg^: .„M

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 7