Zebra's blijven keurig overeind in Utrecht Nr. 1 in soccer Alles was in gereedheid gebracht om De Graafschap de genadeklap toe te brengen. 14.000 toeschouwers bevolkten stadion Nieuw Galgenwaard en zorgden voor een fantastische sfeer. Het was echter niet genoeg om de Domstedelingen in het cruciale duel aan de winst te helpen. De Graafschap bleef vrij makkelijk overeind (1-1), maar had de pech dat FC Utrecht vlak voor tijd de - overigens verdiende - gelijkmaker scoorde. B Kooraf was de druk groot Wm bij beide ploegen. Maar Graafschap-trainer Fritz Korbach wist dat de druk bij FC Utrecht het grootst zou zijn. De equipe van trainer Ronald Spel- bos móést namelijk winnen, ter wijl De Graafschap ook met een puntendeling tevreden kon zijn. Korbach probeerde de week voorafgaande aan het duel de druk van de ketel te halen. De trainingen waren ontspannen en er werd veel gelachen. Twee da gen voor de wedstrijd werd er niet hard getraind, maar een par tijtje voetvolley gespeeld. De ontspannen voorbereiding miste zijn uitwerking niet. De Graafschap bleef in de Galgen waard het grootste gedeelte van de wedstrijd vrij simpel overeind. De Doetinchemmers, gestart zon der René van den Brink, kwamen na 20 minuten zelfs op voor sprong. Op aangeven van de ver der zwak spelende Robert Fuchs stond Hennie Meijer ineens voor doelman Jan-Willem van Ede. Met een zuiver schot liet Meijer de goalie kansloos. "Het was voor mij een hele opluchting dat ik scoorde", aldus Meijer. "Ik had de hele week nauwelijks kunnen trainen, omdat mijn zoontje Mal- com plotseling naar het zieken huis moest. Toch stelde de trainer me op en ik vind het fantastisch dat hij zo veel vertrouwen in me heeft. Voor die man wil ik wel een stapje extra zetten." Spits John van Loen gaat gebukt onder voorstopper Eric Redeker, die ondanks het 'hobballetje' èn een kapotte meniscus een prima partij speelde. Foto: Theo Koek Na de openingsgoal werd De Graafschap door het opportunis tisch spelende FC Utrecht ver te ruggedrongen. De aanvallen van de ploeg uit de Domstad misten echter raffinement. Alleen Peter Hofstede kreeg enkele goede kansen. Eenmaal schoot de ex- Graafschapper van dichtbij naast en de andere keer reageerde uit blinker Ron Olyslager uitste kend. Omdat De Graafschap veel te snel naar de lange bal zocht, had de ploeg nooit kans om de voor sprong te verdubbelen. FC Cambuur 2 - De Graafschap 2 werd een doelpuntenfestijn (4-7) De reserves van De Graafschap bleken tijdens het duel met Cambuur 2 hun vizier op scherp te hebben. Liefst zevenmaal werd er doel getroffen, maar door con centratieverlies in de Graafschap verdediging slaagden de Friezen erin in de slotfase nog wat terug te doen. Door een eigen doelpunt van Cambuur-speler De Jong, een benutte penalty van Roberto Tuinstra en doelpunten van Coen Louwerse en Bilal Yalcin werd de ruststand bepaald op 1-4. Na de pauze liepen de Zebra's door treffers van Louwerse, Martijn Meerdink en Rudy Vonk uit naar 1-7. In de slotfase kwamen de Friezen via Schuil, Dugas en Vennes nog wat dichterbij (4-7). Maarten Kerkhof, door een knie blessure opgelopen tijdens het bekertreffen Sparta 2-De Graaf schap langdurig uit de roulatie, maakte in de tweede helft zijn rentree bij de Doetinchemmers. Saillant detail was nog dat reser vedoelman Remco ten Hoopen diep in de tweede helft noodge dwongen als rechtervleugelver dediger moest acteren, nadat Dennis van Beukering gebles seerd uit was gevallen. Opstelling De Graafschap 2: Hekman; Van Beukering (Ten Hoopen), De Vries, Tuinstra, Marwa; Meerdink, Bleijenberg, Vonk; Kaak, Yalcin, Louwerse (Kerkhof). René van den Brink nog even ingevallen tegen zijn nieuwe club FC Utrecht, is vandaag voor 't laatst aan de bal voor De Graafschap. Utrecht bleef ook na rust de bal len naar de twee spitsen (Van Loen en Hofstede) pompen. Oly slager hield het doel echter schoon, tot zeven minuten voor het einde. Een afstandsschot van Marcel van der Net werd door Eric Redeker ongelukkig van richting veranderd en Olyslager was kansloos, 1-1. "Ik wilde het "Is 't nou nöggeen tijd?!" schot blokken, maar de bal hob belde net op. Daardoor kreeg ik hem tegen het been", baalde Eric Redeker na afloop. Hij speelde te gen FC Utrecht overigens met een kapotte meniscus. 19 SPORTSHOES SPORTSWEAR Boliestraat 45 Doetinchem

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 19