De Graafschap troeft FC Groningen af •SMSB.' Zebra's behalen belangrijke 3-1 zege in degradatiestrijd Het bleek dat De Graafschap zich snel hersteld had van de enorme kater te gen PSV. Drie dagen later, op zondag 14 april, stonden de Zebra's alweer op scherp en werd FC Groningen op de sfeervolle Vijverberg naar een 3-1 nederlaag gespeeld. Op de steppe van De Vijverberg werden er weer drie punten in de strijd tegen degradatie gesprokkeld. Hennie Meijer heeft de bal klaar gelegd voor Eric Viscaal, die met een volley scoort: 2-0. Foto's: Bob Hengeveld FC Groningen, 'de koning van de gelijke spelen', had in Doetinchem niet veel te vertellen, al kreeg Ray mond Beerens wel de eerste goe de kans. In de 20e minuut ging zijn harde schot echter net over. Verder verbaasden de Gronin gers zich vooral over het bizar slechte veld. "Hier was niet op te voetballen", stelde trainer Hans Westerhof terecht. De Graafschap voelde zich beter thuis op het veld en nam na 32 minuten de leiding. Nadat Hen nie Meijer al een goede kans had laten liggen, was Virgil Breetveld wel trefzeker. Hij rondde een pass van uitblinker Eric Viscaal Gezocht: 'De Graafschapmars' Betuwse Graafschapsuppor ter met Hauw-wit hard zoekt de single "De Graafschap mars" van Bertus Koolen brander &The Spitfires uit 1968. Wie kan mij (uiteraard tegen vergoeding) hieraan helpen? André Bruil, Wagenmakersstraat 27, 6662 DA Eist (Gld.), tel. (0481) 3717 59. beheerst af, 1-0. "We begonnen goed en knoopten aan bij de laat ste 70 minuten tegen PSV. Toen speelden we ook goed voetbal", aldus Graafschap-trainer Fritz Korbach. In de tweede helft bleef De Graaf schap de betere ploeg, maar het duurde tot de 66e minuut alvo rens er weer gescoord werd. Een vrije trap van Fabian Wilnis werd door Hennie Meijer panklaar ge legd voor de voeten van Eric Viscaal. De aanvaller dacht niet lang na en scoorde met een volley 2-0. Er kwamen kansen op meer in de counter, maar pas in de 87e minuut werd de wedstrijd defini tief beslist. Met een fantastisch schot scoorde Viscaal zijn tweede en De Graafschaps' derde treffer. "Eric heeft twee keer gescoord, maar ook nog eens keihard ge werkt", was Korbach lovend over Eric Redeker torent hoog boven de Groningse spitsen uit. Ook Eric Viscaal verdedigt mee... zijn 'vedette' die hij vlak voor tijd een publiekswissel gunde. Het slotakkoord was voor FC Groningen. Op het scheiden van de markt redde topscorer Maria no Bombarda de eer na een fout van Wilnis, 3-1. De treffer had slechts statistische waarde en kon de vreugde bij de aanhang van De Graafschap niet meer tempe ren. Virgil Breetveld rondt een voorzet van Eric Viscaal beheerst af: 1-0. Foto: Bob Hengeveld Blijdschap langs de lijn over de succesvolle afloop. Foto: Gerwin Klein Hesselink 11 Een primeur van Citroën en Ruesink op De Vijverberg: De Nieuwe Citroën Saxo Voor wie geen grote auto wil, maar wèl groots wil rijden!! Citroën Ruesink is gevestigd in Ruurlo, Enschede en Doetinchem. md hans h/CHKCRKh

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 11