DIEPTEPUNTEN Dieptepunten in De Meer: „Ik kwam op mijn tiende en nam bijna zesentwintig jaar later afscheid. Een periode waarin ik nooit geblesseerd ben geweest en prachtige successen heb meegemaakt. Ik zal ongetwijfeld wel eens een mindere wedstrijd hebben gespeeld, maar dieptepunten... Nee, ik zou ze niet op kunnen noemen." OVER HET STADION Over het stadion: „Ik kende iedere grasspriet in De Meer. Je wist precies hoe lang en hoe breed het veld was. De toe- Frans Körver, de huidige trainer van MVV, heeft het er nu nog wel eens over. Hij was destijds keeper van MVV en hij stond op het punt om geselecteerd te worden voor het Ne derlands elftal. Kreeg-ie effe negen goals om zijn oren." „Dat gebeurde niet zelden met Ajax, dat we veel scoorden. Vooral in De Meer. De meeste tegenstanders kwamen toch met angst en beven naar Amsterdam. Wij probeerden zo veel mogelijk aan te vallen. Vooral thuis barstten we van het zelfvertrouwen. We bleven de tegenstander net zo lang on der druk zetten, totdat de goals vielen. Soms duurde dat wat langer dan normaal, maar er was nooit paniek. Tegen NAC stonden we een keer met 1-0 achter in een heel be langrijke wedstrijd. Tot tien minuten voor tijd, toen maakte ik twee doelpunten. Hadden we het toch weer geflikt." „En ik kan me herinneren dat NEC een keer naar De Meer kwam, toen ze de week daarvoor met 1-0 van Feyenoord hadden gewonnen. Stond er in de krant: 'NEC roept Ajax.' Ze waren zo zelfverzekerd, dat er maar liefst 56 suppoters- bussen mee kwamen uit Nijmegen. We wonnen die wed strijd met 8-1Ik maakte er vier." Sjaak Swart kan het voetbal len niet laten. Ook tegen woordig is hij in een vriend schappelijke wedstrijd nog wel eens te bewonderen in het Ajax-shirt. schouwers zaten dicht langs de lijn en dat is voor een voet baller heel prettig, zeker in je eigen stadion. Hoewel ik in het Olympisch Stadion ook lekkere wedstrijden heb ge speeld. Vanwege de nog grotere entourage en vanwege het goed bespeelbare veld. In De Meer was het anders. Drassi- ger, vooral als het een beetje geregend had, en daardoor zwaarder. Wij waren daaraan gewend, tegenstanders had den meer moeite met die verende ondergrond." „Het mooiste plekje van De Meer? Pfff... Dan zou ik eigen lijk het hele stadion willen noemen, met alles wat daarbij hoort. En niet alleen de tastbare dingen, maar ook het ge voel dat je krijgt als je denkt aan de Meer. De mensen, de ri tuelen. Als we vroeger de toss wonnen, speelden we altijd eerst richting Diemen en de tweede helft richting centrum. Vraag me niet waarom, dat moest gewoon zo. Het publiek wilde dat ook. Als we een keer andersom begonnen, werd het gelijk onrustig op de tribune." Over de Amsterdam Arena: „Ik ben er al geweest. Fascine rend. Een prachtig bouwwerk, een topclub als Ajax waardig. Het is aan het bestuur van Ajax om ervoor te zorgen dat de gezelligheid van De Meer straks ook is terug te vinden in het nieuwe sta dion. De warmte die De Meer uitstraalt, is van we zenlijk belang geweest voor het imago van de club. Ajax moet één familie blijven. De supporters, en zeker de Am sterdammers onder hen, mogen het contact met de spelers niet verliezen." „Los van de sentimenten is het een goede zaak dat Ajax een nieuw stadion heeft gekregen. De club is De Meer langzaam aan ontgroeid. Sponsoring speelt een steeds belangrijkere rol in de voetbalsport, dus moet je sponsors goed kunnen ontvangen. Daarnaast is Ajax tegenwoordig populair in heel het land. Een club moet met zijn tijd mee durven gaan." „Wat er met De Meer moet gebeuren? Ik hou van stadions, dus wat mij betreft laten ze het gewoon staan. Maar er zul len wel huizen worden gebouwd, denk ik. Ach, het is jam mer, maar het is slechts het einde van een tijdperk en niet het einde van de club. Ik zal 't missen, maar ik blijf gewoon Ajacied. In hart en nieren." Dick Sintenie

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 11