EINDHOVEN (foto: Stanley Gontha) weest. Daar ben ik dan ook dood en doodziek van. Ik kan dan wel gaan roepen dat anderen het slech ter gedaan hebben dan ik, maar dat schiet niet op hè? ledereen weet altijd zelf hoe hij gespeeld heeft. Elke voetballer weet dat. Wanneer je als voetballer slecht hebt gepresteerd, hoef je echt niemand an ders de schuld te geven, dat is puur gelul." Over zijn nut voor PSV „Ik zal je vertellen dat ik het bij PSV helemaal niet zo verkeerd heb gedaan tot nu toe. Of ben ik nu weer te positief? Met mijn beperkte kwaliteiten ben ik toch een nuttige speler voor ze. Ik scoor niet al te mak kelijk, jij hebt opgezocht dat ik in vierhonderd wed strijden 111 keer heb gescoord.... valt me nog mee. Maar ik kan vrij aardig een balletje vasthouden. Dat geeft rust in de ploeg, dat geeft tijd om van de goal af te spelen en dat geeft tijd om aan te sluiten. Niet geheel onbelangrijk. ja, ik ben vrij negatief over mezelf, maar in elke ploeg heb ik bepaalde spelers beter laten functioneren. Nilis nu bij PSV, Hennie Me ijer destijds bij FC Groningen, Bruno Versavel spreekt nu nog steeds lof over z'n Mechelen-tijd met mij en Lorenzo Staelens had het bij Brugge ook niet zo ver keerd met mij. Dat soort dingen streelt me heus wel een beetje. De nuchtere 'Eijkel' heeft ook gevoelens. En over dat koppen. Ik kan slecht doelgericht kop pen, maar een balletje terugleggen gaat me vrij aar dig af. Maar om echt doelgericht te koppen moet je lelijk zijn, (lachend) en ik wil graag mooi blijven." Over zijn 'voetbal-beleving' „Buiten de training denk ik misschien drie of vier uur aan voetbal, meer niet. Voor een wedstrijd maak ik me niet zo druk, alleen na een wedstrijd kan ik moeilijk in slaap komen. Dan drink ik meestal een paar flesjes bier. Nee, ik heb nooit een paar dagen de ziekte in na een nederlaag. Ook niet na Barcelo na. Afgelopen is afgelopen, ja hoor, ik ben heus het type dat z'n trainingspartijtjes wil winnen, maar ik ben niet doodziek zoals een jan Wouters. Nee, dat heb ik niet. Over Dick Advocaat „Ik heb veel respect voor hem. Hij is een absolute vakman, hij is goudeerlijk en hij ligt goed in de groep. Of het nu over Wouters, Eijkelkamp, Ronaldo of Klomp gaat, hij is altijd dezelfde. Dat vind ik wel mooi. ja, we kunnen ook lachen met hem. Hij vindt het heerlijk om keihard te roepen dat wij het mooiste vak van de wereld hebben, 'jullie zijn een stelletje geluksvogels met een wereldbaan' roept-ie wel eens. En dan steekt hij vervolgens een stuk gras met kunstmest in zijn mond waar ook nog kalk op zit. Kun je het je voorstellen? Ik kan echt genieten van Advocaat. Wat een beleving, wat een passie." 2 PSV 28-64

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 7