De Meerdoop Nostalgie Herinneringen aan De Meer gelegd, en dat levert een strafschop op, die door Van Deyck wordt benut: i-i. Even lijkt Ajax de smaak te pakken te hebben, als enke le minuten later Van Reenen opnieuw voor een leeg doel opduikt, maar alweer naast mikt. Het betere voetbal komt pas na de rust, en al leen van de kant van Feyenoord. De kansen voor het Ajax-doel stapelen zich steeds meer op en eenmaal ontsnapt Keizer als hij een schot van de ene paal op de andere ziet ket sen en pas na veel gegrabbel de bal onder controle krijgt. Na tweeëntwintig minuten valt dan eindelijk de verdiende treffer voor Feyenoord, als Barendregt uit een hoek schop koppend scoort. De weerstand van Ajax breekt definitief als Linssen op aange ven van Kantebeen met een hard schot op nieuw raak schiet, en amper vijf minuten daarna met een steenharde schuiver de stand zelfs naar 1-4 tilt. Het zijn hoogtepun ten in een teleurstellend duel, waarin Ajax vooral de tweede helft volledig uit de wed strijd is gespeeld. Een week later verliezen de Amsterdammers bij Enschede opnieuw, en later bij het matig opererende Be Quick. Daarmee komen de Amsterdammers ten slotte twee punten tekort om Feyenoord van de landstitel af te houden. Niet zonder weemoed had Ajax op 11 november 1934 afscheid geno men van het knusse, maar zo lang zamerhand aan alle kanten rammelende ou de houten stadionnetje. Die middag rond kwart voor vier brengt Johnny Roeg koppend de stand op 4-0 in de wedstrijd tegen Feye noord. Het is het laatste doelpunt dat Ajax in de oude behuizing scoort; het nieuwe, be tonnen stadion staat nog geen kilometertje verderop glimmend van nieuwheid te wach ten op de grootse daden van de toekomst; een kleine vier weken later wordt het offi cieel geopend. Anderhalfjaar na die opening van het Ajax- stadion is Feyenoord voor het eerst te gast in het Ajax-stadion; het is dan 19 april 1936. De ambiance is er geknipt voor; een uitver kocht, zonovergoten stadion dat klaarzit voor de eerste wedstrijd in de kampioens competitie. De enige die niet meedoet is Ajax: het elftal draait absoluut niet, laat zich op het middenveld keer op keer afbluffen door Bas Paauwe en Puck van Heel en prutst in de aanval dat het een lieve lust is. De Ajax-aanvallen kosten telkens zoveel tijd dat de Feyenoord-verdediging zich zelfs allerlei slordigheden kan permitteren zonder in de problemen te komen. Het wordt er allemaal niet beter op als al in de eerste de beste mi nuut Jan Linssen van links voorzet en de in komende Piet Burg met een stevige knal 0-1 kan scoren. Met deze voorsprong in de zak speelt Feyenoord al direct wat geruster, zonder dat het daarbij ook maar een mo ment een grootse vorm te pakken krijgt. Ajax gaat weliswaar enthousiast in de aan val, maar geen bal komt goed aan, en vooral in het centrum van de aanval worden de weinige goede voorzetten hopeloos om zeep geholpen; vooral Van Reenen heeft zijn befaamde schot duidelijk vergeten mee te nemen en faalt zelfs voor een leeg doel. Feyenoord is in het veld wel wat sterker, maar kan zich evenmin op de borst kloppen als het om afmaken gaat. Toch valt er nog een doelpunt in die magere eerste helft: Ger- rit Fischer wordt door Bas Paauwe onderuit In september 1971 werd in De Meer de eerste paal in de grond geslagen voor de licht installatie. Ajax kon nu net als Feyenoord ook 's avonds wedstrijden spelen. Van Deyk benutte een strafschop en bracht de stand op 1-1 KICK OFF NR. 16-37 Evert Vermeer

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 37