vervolg van pagina 27 Het mooiste moment van de wedstrijd kwam na afloop, toen zowel de Amsterdamse als de Milanese supporters Frank Rijkaard uitgebreid toejuichten, en de spelers na het douchen de in hun vak vastgehouden Ajax-supporters kwa men begroeten en getracteerd werden op minutenlange toejuichingen. Ajax had zich geplaatst. AEK ATHENE Toch stond er nog één wedstrijd op het programma, de al leen voor de statistiek nog belangrijke ontmoeting met AEK. Daarin kon Van Gaal zich een experiment veroorloven en Tarik Oulida, die nog maar weinig aan spelen was toege komen, in de basis zetten in plaats van Kluivert. De gave technicus zou het vertrouwen van zijn coach niet bescha men. Al na zeven minuten liet hij het volgepakte stadion ju belen. Overmars ging op links met een schijnbeweging rechtsback Agorogiannis voorbij, en trok de bal voor. Voor bij enkele mistastende verdedigers kwam de bal bij Litma- nen, die teruglegde op Oulida. Zijn schot ging hard en hoog in het net achter Atmatsidis: 1-0. Het publiek ging er eens Oulida kreeg tegen AEK zijn Spaanse Sevillamaar moest kans van trainer Louis van Gaal zijn kunsten te tonen. Hij greep de kans met beide handen aan. Dit seizoen ver ruilde hij Ajax voor het na een maand een knie operatie ondergaan die hem nu al 5 maanden van de vel den houdt. Ook baltovenaar Ruud Gullit kon zijn ploeg, Milan, niet helpen. In het Olympisch sta dion werd de vedette uitge floten door het publiek en de return in Triest maakte hij niet mee. Hij vertrok hal verwege het seizoen naar Sampdoria. lekker voor zitten en hoopte op een demonstratie, maar gaandeweg de eerste helft liet Ajax het tempo steeds verder zakken, al waren er nog enkele fraaie kansen voor Oulida en Ronald de Boer, die beide knap werden gered door uit blinker Atmatsidis. De tweede helft kende een soortgelijk beeld. Ook nu weer enkele fraaie kansen in een verder saaie wedstrijd. Een schot van Seedorf na een een-tweetje met Litmanen, dat werd gered door de keeper, en een inzet van Ronald de Boer op een pass van Overmars, die eveneens door Atmasidis werd gepakt. Halverwege de tweede helft viel dan eindleijk de tweede goal. Ronald de Boer prikte de bal door de verdediging. Terwijl Seedorf sprintte en daar mee de aandacht afleidde, belandde de bal via een Griek bij Oulida, die van dichtbij 2-0 scoorde. Daarmee had Ajax tien punten bijeen gevoetbald, tweemaal zoveel als Milan en Salzburg, waarvan de laatste door het slechtere doelsaldo uitgeschakeld was. In groep C verloor Hajduk Split de laatste wedstrijd van Steaua Boekarest, maar wist zich al verzekerd van de tweede plaats, en daarmee een kwartfinale tegen Ajax. Net als drie seizoenen eerder ging Ajax naar Kroatië. Evert Vermeer

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 29