DE GROEPSWEDSTRIJDEN 1994-95 2 EUROPA CUP KICK OFF NR. 17-27 CASINO SALZBURG De sfeer in het Olympisch het bijna niet weg te den- stadion tijdens de return ken Bengaals vuur. tegen Casino Salzburg met AC MILAN De voorlaatste wedstrijd vond plaats in Triest, in het fraaie maar slechts door de plaatselijke amateurs gebruikte Nereo Rocco Stadion, waar Milan zijn verbanning uitzat die het van de UEFA had gekregen na ongeregeldheden in de wed strijd tegen Salzburg. Mochten er al revanchegevoelens bij de Milanezen bestaan voor de in Amsterdam geleden neder laag, dan werden die al binnen twee minuten stevig getem perd. Ajax brak de score open voor de wedstrijd goed en wel begonnen was. Reiziger speelde op het middenveld Ro nald de Boer aan, wiens dieptepass de gehele verdediging verraste, en de attente Litmanen vrije doortocht naar doel man Rossi verleende. Trefzeker prikte Jari de bal achter de vergeefs uitkomende Italiaan: 0-1Jammer was dat de twee de enorme kans geen doelpunt opleverde: Litmanen lan ceerde op links Van Vossen, die in de opstelling de voorkeur had gekregen boven Overmars. De meegekomen Ronald de Boer kreeg de bal op tijd, en hakte hem achter zijn stand been om in de uiterste hoek, waar Rossi maar net op tijd ter plaatse was om een wereldgoal in de kiem te smoren. Te genover het veldoverwicht van Ajax stelde Milan één fraaie kans, die door Massaro voorlangs het doel gejaagd werd. Na rust bleef Ajax de wedstrijd dicteren, maar het zou de medewerking van Milan nodig hebben om de voorsprong te verdubbelen. Dat gebeurde na twintig minuten, toen Litma nen Finidi George in stelling bracht. Die trok de bal voor het doel. Franco Baresi zette er echter op tijd het hoofd onder, maar had de pech dat hij daarmee slechts doelman Rossi verraste, die op het verkeerde been stond en de bal achter zich zag ketsen: 0-2. vervolg op pagina 29 Al snel echter bleek dat het geen makkelijke klus zou wor den. De Oostenrijkers verdedigden zeer geconcentreerd, stoorden vroeg en waren niet te beroerd er een schepje op te doen om de plaatsing van Ajax nog even uit te stellen. De kansen die Ajax zich wist te scheppen, kwamen dan ook voornamelijk van afstand, met twee schoten van Kluivert als belangrijkste kandidaten. Aan de overkant moest Van der Sar zich nog in zijn volle lengte rekken om een venijnige schuiver van Kocijan uit zijn doel te houden. Nadat Seedorf in de tweede helft, ook al van afstand, opnieuw over had gemikt, gebeurde waar ie dereen inmiddels bang voor geworden was. Achttien minu ten na de rust stuurde Mladenovic op rechts Jurcevic weg, die net iets sneller was dan Rijkaard en de bal hoog voor het doel trok, waar Kocijan zich voor Reiziger wierp om vallend in te koppen: 0-1. Even barstte de stilte los in het stadion, terwijl Ajax vertwijfeld op zoek ging naar de opening in de Salzburgse defensie. Davids joeg na een terugleggertje van Litmanen de bal met kracht op de rechterpaal, Ronald de Boer schoot van dichtbij over, een afstandsschot van Litma nen werd door Konrad net naast getikt. Tot vijf minuten duurde de beproeving voor Ajax. Toen leg de Finidi de bal terug op Ronald de Boer, schoof deze door naar Davids, en prikte deze de bal tussen twee verdedigers in, die Litmanen over het hoofd gezien hadden. De Fin draaide zich in één beweging om en knalde de bal over de uitvallende Konrad heen: 1-1. Het was een zwaarbevochten, maar belangrijk punt voor Ajax, dat dankzij de nederlaag van AEK bij Milan nog steeds drie punten voor stond, en dus aan een gelijkspel uit een van de volgende twee wedstrijden voldoende had. Halverwege de wedstrijden in groep D van de Champions League leek Ajax regelrecht op weg naar een plaats in de kwartfinales. Met vijf punten had het de concurrentie al drie punten achter zich gela ten, zodat een zege in de thuiswedstrijd tegen het loopgravenleger van Casino Salzburg de Amsterdammers definitief bij de laatste acht zou brengen. Ondanks de schorsing van captain Blind, geloofde ie dereen erin. Met de inmid dels gebruikelijke intense ro de gloed van het Bengaals vuur hadden de fans het ge zellig gemaakt in het Olym pisch Stadion, en klokslag half negen op de tweede november van 1994 begon Ajax aan het edele slopers- werk.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 27