DE GELIEFDE RECHTSBACK "AJAX ZIT IN MIJN HART" Michael Reiziger zal binnen afzienbare tijd een beslissing ne men over zijn toekomst. Ligt die in de 'Koninklijke' Amster dam Arena of ergens ver buiten Mokum? De verdediger: „Ik zal de komende maanden benutten om te praten met de clubs die belangstelling voor mij hebben. Dan ga ik eens rus tig nadenken en vervolgens hak ik de knoop door." Hij zal zijn beslissing in ieder geval niet 'zomaar even' ne men. Daarvoor is Ajax hem te lief en de keuze te belangrijk. Voor geld alleen is Michael Reiziger niet te koop: „Ik zal niet automatisch op het hoogste bod ingaan. Bij Ajax kan ik im mers ook heel goed verdienen. Waar het mij vooral om gaat, is de uitdaging die er ligt." Een uitdaging die hij bij Ajax denkt te kunnen vinden, ondanks alle nationale en in ternationale prijzen die de ploeg de afgelopen jaren wist te winnen. Een kwestie van écht de allerbeste willen zijn. Niet voor een keer, maar gedurende een langere, aaneengeslo ten periode. „Zoals AC Milan een paar jaar geleden. Het Mi lan van Marco van Basten, Frank Rijkaard en Ruud Gullit. Dat was een beesten-elftal. Ik zag laatst een foto uit die tijd. Baresi, Ancelotti, Donadoni en Colombo, die met dat hele witte haar. Alle herinneringen kwamen weer naar boven. De gezichten, de namen, de wedstrijden." Michael Reiziger denkt dat Ajax dat ook kan bereiken. „Daar ligt voor de club in ieder geval een geweldige uitdaging, om toonaan gevend te blijven in Europa." CAMEL TROPHY Verder dan de beslissing waar hij vanaf volgend seizoen gaat spelen, denkt hij niet. Daarvoor is het leven van een topvoetbalier waarschijnlijk ook te vluchtig. Ideeën heeft Reiziger wel. Meedoen aan de Camel Trophy bijvoorbeeld. „Lijkt me geweldig, overleven in de wildernis. Óf op Safari. Dat komt er nu niet van. Mijn vakanties zijn vol zon en zee, om uit te rusten. Zoals ieder mens op zijn tijd een vakantie nodig heeft. Maar als ik gestopt ben met voetballen, wil ik echt gaan reizen. Dat staat vast." En hoe staat het met zijn ambities op het veld? „Ik zou ooit wel eens in de as van een elftal willen spelen. Hoewel dat natuurlijk mede afhankelijk is van het systeem waarin wordt gespeeld. Maar in een cen trale positie op het veld heb je meer balcontact. En kun je je stempel drukken op het verloop van een wedstrijd. Zeker bij Ajax. Als onze as goed draait, dan draait het hele elftal goed." En juist daaraan heeft het de Nederlandse kampioen, met name in de competitie, de eerste maanden van 1996 ontbro ken. De slechte conditie van de velden, vormverlies en de geruchten over Ajacieden die naar het buitenland zouden vertrekken, werden genoemd als mogelijke 'spelbrekers'. Volgens Michael Reiziger is dat laatste wat overdreven. En hij kan het weten, want ook zijn naam werd/wordt veelvul dig in verband gebracht met andere clubs. „Mij stoort dat niet. De andere spelers ook niet, denk ik. Waar wij wel te gen op moeten boksen, is het verwachtingspatroon. Dat is op dit moment zó hoog. Ajax is een rage, ook bij mensen die misschien nog nooit om voetbal heb ben gegeven. We moeten alles winnen. Die verplich- "Ik ben niet te koop voor alleen maar geld" ting wordt ons door de buitenwacht opgelegd. De mensen zoeken nu eenmaal naar idolen, naar iemand waar je tegenop kunt kijken. Dat heb ik zelf vroeger ook gehad, ja. Frank Rijkaard en John Barnes, dat waren mijn idolen." VRIENDSCHAP Nu Michael Reiziger zelf tot de categorie 'sterren' is doorge drongen, geeft hij onmiddellijk toe dat daar best mee te le ven valt. „Ik woon in het centrum van Amsterdam, maar ik kan nog steeds rus tig door de Kalverstraat lo pen." Het succes heeft hem niet veranderd. „Nee, vol gens mij niet. Ik heb ook genoeg vrienden buiten het Vervolg op pagina 7 7 MICHAEL REIZIGER KICK OFF NR. 17 - 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 15