WELKOM CHAMPIONS LEAGUE d =3 0 T3 C 03 (O '5 o _i O LL Het is met bijzonder veel genoegen dat ik u vanaf deze plaats welkom heet bij de eerste wedstrijd in de halve finale van de UEFA Champions League, Ajax - Panathinaikos. Iedere ronde in de UEFA Champions League heeft zijn eigen charme en zijn eigen spanningsveld. Wanneer men terugblikt op het rijtje uitslagen lijkt het eenvoudig. Acht uitslagen op een rij en dan: de halve finale. Koele cijfers die mis leidend zijn want achter elke wedstrijd gaat een volledige arbeid, concentratie en inspiratie schuil. Iedere wedstrijd opnieuw wordt alles gegeven voor een goed resul taat. Bloed, zweet en tranen, acht top prestaties, op weg naar de halve finale. Wanneer dat lukt, wanneer je je ander maal hebt geschaard bij de elite van het internationale voetbal, dan mag je trots zijn. Maar het werk is nooit af. Er is altijd weer een volgende inspanning die wacht, een nieuwe uitdaging die lonkt. Vanaf vanavond is die uitdaging het bereiken van de eindstrijd in de UEFA Champions League. De club die wij in deze halve finale ont moeten is er één die met dikke letters in de geschiedschrijving van Ajax staat. Panathinaikos is onbetwist één van de grote clubs van het Griekse voetbal, een club met een roemrucht verleden en een briljant heden. Bovendien bestaat er sinds vorig jaar een uitstekende band tussen beide clubs. Ajax vertoefde vlak na de winterstop een week in Griekenland en was gast van Panathinaikos. De gastvrij heid en vriendschap die wij daar ontmoet ten was voorbeeldig. Hoewel het in het voetbal om de punten en om de overwinning gaat, hoop ik van harte dat wij de hartelijkheid die wij toen van Panathinaikos mochten ontvangen in deze dagen op passende wijze kunnen beantwoorden. Ajax - Panthinaikos is -zeker op interna tionaal vlak- het afscheid van het Olym pisch Stadion, ook dat is een feit waaraan wij niet zomaar voorbij mogen gaan. Talloze triomfen hebben wij in deze oude arena gevierd. Een belangrijk deel van de Ajax-historie werd hier geschreven en dat maakt het afscheid, hoe fraai de toekomst in de Amsterdam Arena er ook uitziet, emotioneel. Wat is er mooier dan om van het Olympisch Stadion afscheid te nemen met een prachtige wedstrijd tegen Panathinaikos. Met uw ondersteuning en met uw respect voor de tegenstander kan het een onvergetelijke avond worden. Michael van Praag Voorzitter AFC Ajax 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 5