PANATHINAIKOS' WEG NAAR DE HALVE FINALE CHAMPIONS Nadat Panathinaikos kampioen van Griekenland was geworden wachtten de groen-witte supporters in spanning af welke tegenstander hun club in de voorronde van de UEFA Champions League zou treffen. Want Panathinaikos was niet geplaatst. Die voorrondetegenstander was de kampioen van Kroatië, Hajduk Split. De club die in de kwartfinale van vorig jaar Ajax' tegenstander was. De start was weinig hoopgevend. In Athene werd niet gescoord en dat leek een goed uit gangspunt voor de Kroaten. Het werd "uit" echter 1-1 en de dubbelteller bracht Panathinaikos in Groep A van de UEFA Champions League. Samen met Dinamo Kiev, FC Porto en Nantes. Dat was niet zomaar een groep. Het was de groep van de bontjassen. Een nadere verkla ring is nodig? Welnu, voorafgaande aan de wedstrijd Dinamo Kiev - Panathinaikos op 13 september 1995 bleek dat de thuisclub het arbitrale trio, onder leiding van de Spanjaard Lopez Nieto, had getracht om te kopen. Er was de mannen in het zwart bontjassen in het vooruitzicht gesteld indien er een positieve score voor Dinamo uit de bus zou rollen. Nieto deed verslag van een en ander en Dinamo Kiev werd uit de competitie genomen en werd vervangen door Aalborg. Het duel tegen Dinamo werd ongeldig verklaard en een week later werd Aalborg - Panathinaikos gespeeld. Een slechte start voor Panathinaikos, dat met 2-1 verloor. Het gelijkmakende doelpunt van Krzystof Warzycha werd in de slotminuut van het duel teniet gedaan. Opvallend was ook de rode kaart voor verdediger Kalitzakis. Daarna ging het beter. Thuis werd Nantes met 3-1 verslagen en twee keer was Warzycha de schutter nadat Georgiadis de score had geopend. Het vertrouwen was hersteld en werd vergroot door DE verrassing van, de derde ronde. Daarin klopte Panathinaikos in Oporto de kampioen van Portugal. Vanaf de 35e minuut speelde Panathinaikos met tien man, nadat Alexoudis met een tweede gele kaart van het veld was gezonden. Vijf minuten later scoorde Dimitrios Markos de naar bleek, winnende treffer. Met zes punten uit drie wedstrijd nam Panathinaikos de leiding in Groep A. De vierde speeldag bracht FC Porto een bezoek aan het Olympisch Stadion van Athene. Er werd niet gescoord en omdat Nantes van Aalborg won, kwamen de Fransen op gelijke hoogte met Panathinaikos, ieder met zeven punten. Op 22 november speelde Panathinaikos wederom in eigen omgeving. Deze keer werd Aalborg kansloos gelaten. Alexoudis en Georgiadis scoorden alyoor de rust. Met tien pun ten uit vijf wedstrijden was Panathinaikos zeker van plaatsing voor de kwartfinale maar om een gunstige paring te krijgen in die volgende ronde diende er tegen Nantes (dat aan een gelijkspel genoeg had om de kwartfinale te bereiken) een gunstig resultaat worden geboekt. Zo gezegd, zo gedaan: het bleef zoals het begon, 0-0, en beide clubs plaatsten zich.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 47