PANATHINAIKOS FC CHAMPIONS LEAGUE Het elftal van Ajax' tegenstander Panathinaikos hoort niet tot de bekendste formaties van Europa. Daarom behoeft het team van trainer Rocha een introductie. Het doel wordt verdedigd door een Pools international, de 33-jarige Josef Wandzik. De lange, enigszins slungelachtig ogende doelman startte zijn karriere bij LZZ Bytom en verdedigde daarna het doel van Ruch Chorzow voordat hij in 1984 naar Gornik Zabrze verhuisde. Wandzik, die meer dan veertig keer het doel van de nationale ploeg van Polen verdedigde, kwam in 1990 naar Panathinaikos. In het hart van de verdediging speelt Marinos Ouzounidis. Hij is 27 jaar en kan ook op het middenveld uit de voeten. In 1992 kwam hij van Xanthi om de rangen van Panathinaikos te verterken. Rechtervleugelverdediger is Georgios Sawa Georgiadis (25 jaar). Voordat hij bij Panathinaikos kwam speelde de vooral defensief betrouwbare Georgadis voor Doxa Drama. Zijn collega op de linkervleugel is Georgios Kapouranis. Meer dan Georgadis is deze 30-jarige verdediger meer aanvallend ingesteld, ook omdat de ruimte om op te komen bij Panathinaikos vooral aan de linkerkant ligt. Centraal speelt het duo lonannis Kalitzakis (30) en Athanasios Kolitsidakis (29). Beide spelers kwamen voor het nationale elftal van Griekenland uit. De controlerende man op het middenveld van Panathinaikos is de 31-jarige Efstratios Apostolakis. Hij is naast balafpakker ook een startpunt voor de offensieve daden van zijn club. Apostolakis speelde ooit voor de aarstrivaal van Panathinaikos, Olympiakos. Rechts op het middenveld speelt een van de "sterren" van de griekse kampioen: Georgios Donis (26). Hij bestrijkt een groot gedeelte van de rechterflank en hij is snel. Door de vele arbeid die hij verricht komt hij in de beslissende fase soms wat overzicht te kort. Links op het middenveld vinden wij Spiridon Maragos. ook deze 29-jarige middenvel der heeft een aantal interlands achter zijn naam staan. Hij is oorspronkelijk afkomstig van Panionios. Juan José Borelli is de Argentijnse spelmaker/aanvaller van Panathinaikos. Hij speel de ooit voor River Plate in Buenos Aires en kwam in 1991 naar Athene. Begaafd, slim en snel aan de bal is hij een van de belangrijkste voetballers in het team van trainer (en Borelli's landgenoot) Rocha. De speerpunt van Panathinaikos is de 27-jarige Pool Krzystof Warzycha. Deze twee voudig Pools Voetballer van het Jaar is sterk en slim. Hij kan zowel in de voeten als in de diepte worden aangespeeld en heeft geen moeite de bal af te schermen en zo te wachten op ondersteuning. In de Griekse competitie trof Warzycha al meer dan honderd keer doel en in de kwartfinale van de UEFA Champions League maakte hij in de kwartfinale twee zeer belangrijke doelpunten in de thuiswedstrijd tegen Legia Warschau. 40

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 38