In Groep A bleven de Hellenen Nantes, FC Porto en Aalborg (ver vanger van het geschorste Dinamo Kiev) voor. En in de kwartfinale gaf Panathinaikos het Poolse Legia professioneel én gedreven geen kans. Na de 0-0 in Warschau volgde een ruime zege in Athene. De resultaten en de berichten dat Panathinaikos een duidelijke spelop vatting en de nodige kwaliteit heeft, zorgt er voor dat deze tegenstan der met respect wordt benaderd. Logisch, geen enkele club bereikt "zo maar" de halve finale. Dan heb je wat in huis. Het bereiken van de halve eindstrijd in het belangrijkste clubtoernooi van Europa bracht Griekenland in een roes. Natuurlijk gingen ook daar de gedachten terug naar 1971 toen Panathinaikos een nooit ver moed succes boekte door de finale van de Europa Cup te bereiken. Men wil meer. Logisch en het feit dat juist de regerend kampioen Ajax de tegenstander is, zorgt voor nog meer stimu latie. Aan motivatie is ook in het Amsterdamse kamp uiteraard geen gebrek. Ondanks de vele blessures die de selectie van Louis van Gaal parten speelt, ligt een nieuwe Champions League-finale wederom binnen de mogelijkhe den. Dat feit wordt nu als vrij normaal ervaren. In de toekomst zal de prestatie volledig op waarde worden geschat. De eerste negentig minuten van de tweestrijd gaan vanavond van start. Ajax moet een gede gen basis leggen om over veertien dagen met een gerust hart naar het warme Athene te kun nen reizen. Een hartstochtelijke ondersteuning van de supporters (ook voor hen is het de laat ste keer dat zij in het Olympisch Stadion hun Ajax-liefde kunnen belijden) is het belangrijke zetje in de rug dat Ajax kan stuwen naar een nieuw hoogtepunt. Het kan, beter nog, het moet. Want op dit niveau is er steeds sprake van een gebiedende wijs. Ajax - Panathinaikos gaat beginnen. Een wedstrijd met een historie, een wedstrijd met een vaarwel, een wedstrijd die de deur opent 11 naar de toekomst! CHAMPIONS LEAGUE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 11