Roda JC put extra motivatie uit recente thuis-successen Als Huub Stevens de resultaten van de laat ste (succesvolle) thuisduels tegen respectie velijk FC Utrecht en De Graafschap de revue laat passeren en vervolgens wordt uitgenodigd om een blik in de toekomst te werpen, dan hult de Kerkraadse coach zich het liefst in een diep stilzwijgen. Als hij toch iets moet loslaten, houdt hij een flinke slag om de arm: ,,Ik hoop maar dat we aan het einde van de rit net niet die punten tekort komen, die we vooral in het eerste deel van de competitie hier thuis op Kaalheide heb ben laten liggen. Dat neemt niet weg dat we de vorige week een flinke stap in de rich ting van de subtop hebben gezet. In de strijd om de plaatsen 3 en 4 van de PTT Telecompetitie is het ongemeen spannend geworden. Daarvoor zijn nog 10 clubs in de running. Dat belooft dus nog het een en ander voor het slot." Roda JC heeft duidelijk laten zien dat het ook thuis weer winnen kan. Als uitvloeisel van de twee recente zeges op Utrecht en De Graafschap moet de spelersgroep een flin ke last van de schouders zijn gevallen. Feit is dat alles en iedereen op Kaalheide er weer monter bij loopt. Toch bedriegt deze schijn. Met de grootst mogelijke moeite heeft de technische staf in beide duels een representatief elftal op de been weten te krijgen. Als gevolg van blessures en griep(verschijnselen) had eigenlijk een aantal spelers moeten afhaken, omdat ze niet speelklaar waren. In een periode met tegenvallende prestaties zouden er beslist meer afhakers zijn geweest. Uit de snel ver beterende gang van zaken op het sportieve vlak putten de Roda JC-spelers extra moti vatie om tot het uiterste te gaan. Daarmee bewijzen ze hun club een grote dienst. Door de lange onderbreking in de voorbije win termaanden is de sterk uitgedunde groep met een lange reeks wedstrijden opge zadeld. In het bijzonder tijdens de trainingen wordt dit manco goed zichtbaar. Het duo Stevens/Achterberg neemt dan bewust gas terug en kan eigenlijk niet meer doen dan wat herstellingswerk. Van gerichte opbouw naar de eerstvolgende wedstrijd kan maar nauwelijks sprake zijn. Het training-wed strijdritme is vervangen door een wedstrijd wedstrijdritme. Topclubs als Ajax en PSV zouden beslist minder hinder ondervinden van het spelen van meerdere wedstrijden in een kort tijdsbestek. Zij zijn dat, gezien hun internationale verplichtingen, gewend. Huub Stevens en de zijnen rest niets anders dan zijn aandacht louter en alleen op de eerstvolgende wedstrijd te richten. Afgelopen maandag was dan ook het uitduel van afgelopen woensdag bij Sparta het cen trale gespreksthema op Kaalheide. Bij het ter perse gaan van deze uitgave was nog niets bekend over de uitslag. Mocht Roda JC erin slagen de mini-zegereeks voort te zet ten, dan zou dat voor Sparta zeker een flinke mentale tik betekenen. In het tegenoverge stelde geval ziet de coach van de Kerkradenaren de kansen voor zijn ploeg nog lang niet in rook opgaan. „Dat is juist het leuke van het drie puntensysteem. Op het ene moment lijkt het of een club heeft afgehaakt voor een plaats die recht geeft op Europees voetbal, op een ander moment sta je na twee zeges zo weer in de subtop. Gelukkig maken we deel uit van stuivertje wisselen, waarvan de balans pas in de aller laatste wedstrijden van dit seizoen wordt opgemaakt", verklaart Huub Stevens, die er onmiddellijk aan toevoegt, dat hij vooraf meer dan eens heeft beweerd, dat de wed strijden, waarin Roda JC de volle winst kon pakken, nog moesten komen. Zijn grootste probleem vormt het fit en fris houden van de selectie. Hij moet waken voor overbelasting van de spelers. Klagen doet hij niet, alleen maar feiten constateren. Ook dat brengt weer een stukje ervaring voor de jonge spelers met zich mee, hetgeen deel uitmaakt van hun leerproces.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 7