rqjlO; met de wedstrijd tegen De Graafschap zijn bijgewerkt. In 301 wedstrijden scoor den de ploegen van Hesp zelf 375 doel punten en moest hij zelf 395 keer de bal uit het net halen. Van dat totaal aantal wedstrijden werden er 99 gewonnen, 101 gelijk gespeeld en 101 verloren. Tot slot nog twee gemiddelden: het aantal tegen- goals per wedstrijd bedraagt 1,312 en het aantal goals voor 1,246. Buiten het normale competitieverband speelde Ruud Hesp 4 wedstrijden in de nacompetitie, 23 bekerwedstrijden en 4 Europacup-wedstrijden. De clubs, die Ruud Hesp achtereenvol gens diende, waren Haarlem (2 wedstrij den), Fortuna Sittard (272 wedstrijden) en Roda JC (27 wedstrijden tot en met afge lopen maandag). In zijn Sittardse periode proefde de huidige sluitpost van Roda JC eenmaal wat degradatie betekent en speelde hij een seizoen lang in de le divisie. Na zeven jaar Fortuna was hij de mening toegedaan dat hij aan een nieuwe uitdaging toe was en vond deze bij zijn huidige werkgever. Het voetbaljaar 1994-1995 staat bij Ruud Hesp als het mooiste uit zijn loopbaan in het geheugen. Twee keer werd hij uitver koren voor het Nederlands elftal, hetgeen hij als een grote eer en een flink stukje waardering bestempelt. Dit seizoen waren de verwachtingen opnieuw hoog gespannen, maar het vertrek van drie vaste waarden kon niet direct worden opgevangen. Roda JC's allerlaatste man is de mening toegedaan dat zijn ploeg sinds enkele weken op de goede weg terug is. „Wij moesten weer even aan elkaar wen nen. Voeg daar de moeilijke en zware starts van de beide competitiehelften aan toe en de zaken zijn allemaal weer hel der. Wij zijn nu alweer een heel stuk ver der en de (doel)punten komen er nu snel aan. Daarom zijn we nog lang niet uitge speeld en hebben we nog uitzicht op Europees voetbal. Het succes van het vorig jaar was mede te danken aan het met en voor elkaar optrekken in een goede onderlinge verstandhouding. Die sfeer is weer helemaal terug in de ploeg. Mindere prettige opmerkingen worden niet meer naar elkaar toe gemaakt, ieder een probeert gewoonweg het positieve van de collega-spelers in te zien. Dat bevordert de sfeer en gezelligheid en komt het spelpeil alleen maar ten goede." Een altijd optimistisch gestemde Ruud Hesp gaat er zonder meer vanuit dat zijn ploeg dit jaar ook de finale voor de KNVB-beker ofwel de Amstelcup speelt. Hij baseert deze toekomstverwachting op het voortdurend verbeterende spel van Roda JC en de grote vorm van een speler als Johan de Koek, die de achterste lijn dirigeert en organiseert. „Het is hartstik ke fijn als je zo'n man voor je hebt staan. Dat boezemt de tegenstander ontzag in, maar zonder de hulp van de andere Roda JC-verdedigers is hij natuurlijk nergens", verduidelijkt Ruud Hesp. In de strijd om de twee plaatsen voor het UEFA-cup-toernooi verwacht de Kerkraadse doelman de meeste concur rentie van Vitesse en Feyenoord. NAC is de ploeg op het vinkentouw. Wil Roda JC blijven meedoen, dan moet men vandaag tegen het ongenaakbare Ajax een goede prestatie neerzetten. De Kerkraadse aanvoerder acht zijn club niet kansloos, ook al omdat de Amsterdammers de laatste weken enkele wisselvallige resultaten hebben geboekt. De 6-1 nederlaag, die in Amsterdam werd geleden, zit nog diep bij de Roda JC-spe- lers en vraagt om revanche. Daarom besluit Ruud Hesp: „Ajax zal wel lands kampioen worden, daarom is het voor hen jammer dat ze vandaag de punten in Kerkrade moeten laten." 25

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 27