Statisticus en aanvoerder Ruud Hesp: 'Ajax wordt kampioen. Jammer dat het de punten in Kerkrade laat!9 Bijna twee weken geleden werd Roda JC- doelman Ruud Hesp gehuldigd vanwege het spelen van zijn 300e competitiewed strijd in het Nederlands betaald voetbal. Het bereiken van deze mijlpaal heeft hij zelf nauwgezet van week tot week bijge houden met behulp van zijn computer. Behalve het aantal wedstrijden bevat zijn persoonlijk statistiekje ook een groot aan tal andere gegevens zoals de clubs waar voor hij gespeeld heeft, de doelpunten voor en tegen, de gemiddelden daarvan, de wedstrijden in de nacompetitie, bekerwedstrijden en Europacupwedstrij den. Een ander staatje geeft de ontwikkelin gen van het thans lopende seizoen duide lijk en overzichtelijk weer. Daaruit kan worden opgemaakt, dat de aanvoerder van Roda JC bij de aanvang van deze voetbaljaargang 274 wedstrijden in het betaalde had gespeeld. De competitie ouverture thuis tegen Heerenveen (uit slag 2-2) was wedstrijd nummer 27S. Aan deze laatste cijfers was bijna een record gekoppeld. Ruud Hesp had 8 sei zoenen lang ofwel 272 wedstrijden achter elkaar gespeeld zonder een seconde te hebben gemist. Slechts één speler c.q. collega-doelman kon op nog meer onon derbroken wedstrijden bogen. Dat was Ajax' reserve-doelman Fred Grim. De record had de Roda-keeper vorig seizoen kunnen breken, maar die poging strand de in het zicht van de haven. Een foutieve redenering lag daar mede aan ten grond slag. Statisticus Hesp was er steeds vanuit gegaan dat niet de bekerwedstrijden, maar wel de wedstrijden in de nacompe titie, die hij met zijn vorige club Fortuna had gespeeld, meetelden. Met een gerust hart gunde hij afgelopen jaar in de slot wedstrijd tegen Feyenoord tweede doel man Anton Scheutjens de kans om zich gedurende een half uur te bewijzen ten overstaan van een volgepakt stadion Kaalheide. Daarmee kwam op sportieve wijze een einde aan een lange, onafge broken reeks wedstrijden. Omdat vol gens de spelregels de nacompetitiewed- strijden niet mochten worden meegeteld, werd het nieuwe record ongeldig ver klaard. Ruud Hesp zit hiermee niet in zijn maag: „Het bijhouden van al deze gegevens is mij alleen maar om de leukigheid te doen. Ik vind het toch al uniek dat ik zoveel wedstrijden achter elkaar heb gespeeld. Daarbij komt dat ik praktisch nog nooit zwaar geblesseerd ben geraakt. Een keer heb ik een gebroken pink opgelopen, een typische keepers blessure. Dat is nu nog te zien." Om zijn woorden te onderstrepen tovert Ruud Hesp een computeruitdraai uit zijn portefeuille, waarop de gegevens tot en 23

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 25