r<^S£r 7i\ 11 wordt gegund, grijpen ze die kans met twee handen aan." Tegen voetbalweelde moet het bescheiden Roda JC vanavond zien op te boksen. Huub Stevens windt er geen doekjes om dat hij zich het een en ander moet laten invallen, maar hij voegt er meteen aan toe, dat hij toch uitgaat van de mogelijkheden, die de eigen ploeg in zich heeft. Daarin wordt de coach nog beperkt ook, want Luypers, Graef en Kasperski kunnen zeker nog niet van de partij zijn. Een truc, zoals Arie Haan van Feyenoord die uit zijn hoed toverde door Ronald Koeman tegen de verwachtingen in op het midden veld te posteren, zal Huub Stevens wellicht niet uithalen. „Tegen Ajax resulteert zoiets in weinig effect. De ploeg blijft altijd het eigen systeem trouw en daar is maar weinig kruid tegen gewassen. Heel even maar lie ten de Ajacieden zich daardoor van de wijs brengen en dat had welgeteld één uitge speelde kans tot gevolg. Deze werd op sublieme wijze door een fan tastisch keepende Edwin van der Sar onge daan gemaakt." Het groeiproces dat Ajax momenteel door maakt, wordt wekelijks geïllustreerd door spelers als Kiki Musampa en Nordin Wooter, die ruiken aan de Europese en wereld-voet- baltop en Marc Overmars en Finidi George doen vergeten. Wie vanavond een aardig woordje gaat meespreken, is ongetwijfeld het publiek. De belangstelling voor de confrontatie met Ajax kan als overweldigend worden bestempeld. Dat komt ook door het feit, dat de veelvuldig lands-, Europees en wereld kampioen in alle delen van de wereld, maar in Nederland in het bijzonder grote scharen supporters heeft wonen. Massaal wil zij hun favorieten aan het werk zien, als deze in hun omgeving aan het werk moeten. Vandaag is dat niet anders. Maar ook Roda JC mag zich verheugen in de nimmer aflatende steun van een trouw sup porterslegioen, dat zich vandaag zeker mas saal gesterkt weet door tal van fans van de Kerkraadse eredivisionist, die al voor meni ge stunt in het betaalde voetbal heeft gezorgd. Misschien wordt daar een volgen de aan toegevoegd. Het zou de spanning in de PTT Telecompetitie weer helemaal terug brengen. En de Kerkradenaren zouden niet alleen zichzelf een enorme dienst bewijzen, maar ook hun Eindhovense voetbal-colle ga's. In dat geval zou de strijd om de lands titel nog lang niet zijn beslist. KERKRADE Man van de wedstrijd Roda JC-De Graafschap: Gerrie Senden (foto: Theo Gijzen)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 13