's Werelds beste ploeg komt op bezoek Roda JC moet zich wat laten invallen tegen subliem Ajax Je hoeft echt niet zoveel verstand van voet bal te hebben om tot de conclusie te komen dat Ajax op het ogenblik 's werelds beste voetbalclub is. Als Nederlanders mogen we daar best trots op zijn. Ook coach Huub Stevens, die van oudsher toch met hart en ziel betrokken is bij PSV, is die mening toegedaan: „De ploeg van Louis van Gaal kan met het grootste gemak een wedstrijd naar zijn hand zetten, dit in tegen stelling tot andere ploegen, die door veel blessures worden geplaagd. Afgelopen zon dag tegen Feyenoord en enkele dagen daarvoor tegen de kampioen van Duitsland werd dat nog eens ten overstaan van een talrijk TV-publiek duidelijk gemaakt. Op een ontspannen en gelouterde manier pakken de Amsterdammers de benodigde punten, die leiden naar de landstitel. Een zeldzame nederlaag zorgt nooit voor paniek in de Amsterdamse gelederen. Daarom denk ik dat Ajax ook dit seizoen de felbe geerde schaal in ontvangst mag nemen ondanks het zwaardere programma dat de club nog in verband met de Champions League heeft af te werken. Ajax beschikt over een iets beter collectief dan PSV, dat bovendien door blessures wordt geteisterd. Je mag niet uit het oog verliezen dat de Eindhovenaren pas het eerste seizoen in de huidige samenstelling spelen. Met een gros talenten op de achterhand zijn de groeimo gelijkheden bij Ajax nadrukkelijker aanwe zig. De jonge gasten op de bank houden de meer geroutineerde spelers in het veld scherp. Als hen zo nu en dan een invalbeurt Roda JC-De Graafschap, (foto: Theo Gijzen)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 11