AFC AJAX-BV BORUSSIA CHAMPIONS LEAGUE Een ronde eerder dan vorig seizoen het geval was, ontmoet Ajax hedenavond de kam- pioensploeg van Duitsland. Elf maanden geleden heette die ploeg Bayern München.nu is Borussia Dortmund de naam. De mannen uit het Ruhr-gebied veroverden voor de vier de keer in de clubgeschiedenis de landstitel. Veertien dagen geleden legde Ajax een uitstekende basis voor het bereiken van de halve finale. In Dortmund werd met 2-0 gewonnen en dat opent de deur naar de halve eind strijd. Er mag echter niet worden vergeten dat er nog negentig minuten te gaan zijn. Niets is gevaarlijker dan kalm achterover te leunen en te denken dat de strijd reeds gestreden is Dat is hij namelijk nog niet. Duitse tegenstanders geven zich per traditie pas gewon nen wanneer zij na het laatste fluitsignaal op achterstand staan. Een reactie van de Duitse titelhouder, die ook haar trots en waardigheid heeft, is te verwachten. Dat Borussia Dortmund niet zomaar een club is, blijkt uit de fantastische aanhang. Geen club in de Bundesliga heeft zulke trouwe supporters. Financieel gaat het de p|ub ook voor de wind en de inkomsten maken het mogelijk dat trainer Ottmar Hitzfeld beschikt over een brede selectie. Daarbinnen flonkeren de namen van stervoetballers als Matthias Sammer, Andy Möller, Julio César, Jürgen Kohier, Stephane Chapuisat en Ruben Sosa. Hitzveld heeft de taak om van dat uitgelezen gezelschap een hechte eenheid te maken Dat is minder eenvoudig omdat vedetten nu eenmaal een eigen willetje hebben en zich vaak ongaarne ondergeschikt aan anderen maken. Het lukt de trainer echter behooriijk en het kampioenschap van vorig jaar was zeker niet alleen het kampioenschap van de individuele klasse maar zeker ook van de inzet en de eenheid. De ervaring w Zoals veel Duitse Clubs speelt Borussia Dortmund een 5-3-2 systeem. Van de vijf verde digers hebben de flankspelers behoorlijk wat vrijheid om offensieve daden te ontwikke len. In het centrum bewaken twee mandekkers de doortocht, geassisteerd door een vrije verdediger. In de centrale zone zijn de middenvelders aan de buitenkant voornamelijk controlerend en is de centrale man een zogenaamde spelmaker. Voorin twee spitsen die graag van positie wisselen. Blessures en schorsingen dienende is de personele invulling van het tactisch concept als volgt. Stefan Klos staat onder de lat. Hij is niet al te groot maar beschikt over geweldige reflexen en hij speelt goed mee met zijn verdediging. JÉ, De trainer heeft twee zeer ervaren mandekkers tot zijn beschikking. De namen van Jurgen Kohier en Julio Cesar zijn genoegzaam bekend. Beide voetballers kennen elkaar goed uit de periode dat zij samen bij Juventus speelden. Het duo moet dus goed op elkaar zijn ingespeeld; al gaan de jaren tellen. Een alternatief voor een plaats in het ver- dedigingshart is Martin Kree.ln Dortmund deed Steffen Freund achter mee in de defen sie Rechterverdediger is Stefan Reuter, ook al een speler met een schat aan ervaring. Op links is Knut Reinhard teruggekeerd na een langdurige blessure, net als Reuter heeft Reinhard (in Dortmund spelend als een "valse" linksbuiten) drang naar voren. Bovendien beschikt hij over een enorm loopvermogen en een fraaie trap in zijn linkerbeen. 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 9