iï* WELKOM CHAMPIONS LEAGUE c ra 'ra o De kwartfinale van de UEFA Champions League... de spanning is groot in het uit verkocht Olympisch Stadion, waarin ik u van harte welkom heet. Het duel dat vanavond de beslissing brengt over welke van de twee clubs zich bij de laatste vier schaart, zal ongetwijfeld van bij zonder gehalte zijn. Ajax en Borussia Dortmund zijn immers twee clubs met sta tus en ambitie. In het veld komen voetbal lers van grote naam en klasse en 42.000 toeschouwers vormen een perfect decor. De spanning is voelbaar, ondanks de 2-0 voorsprong waarmee Ajax het duel ingaat. Oppassen is een eerste vereiste. Borussia Dortmund is in vele opzichten bij zonder. Hoewel het ooit eens een Europese titel won, is het geen club van grote internationale successen. Borussia is echter wel degelijk een topclub. Een blik op de toeschouwersgemiddelden van de afgelopen tien jaar zegt wat dat betreft genoeg. Geen club in Duitsland kan steu nen op een zo trouwe aanhang. In de afge lopen jaren werd er binnen de gelederen van Borussia ook hard gewerkt om die supporters zo goed mogelijk bij de club te betrekken. Dat is een feit dat onze club, die ook een aktief supportersbeleid voert, uit het hart is gegrepen. De belangen zijn in deze fase van de UEFA Champions League bijzonder groot. Fouten kunnen niet, zoals in het eerste gedeelte van deze competitie, hersteld worden. De charme van het knock-out sys teem kan ook wreed zijn voor de verliezen de club. Ajax en Borussia zijn aan elkaar gewaagd en een van beide clubs zal vanavond afscheid nemen van het strijdtoneel. Welke club dat ook moge zijn, ik vertrouw erop dat deze beslissende ontmoeting in een sfeer van sportieve realiteit en wederzijds respect zal worden gespeeld. Dat geldt voor zowel de voetballers als de aanhan gers. Ik hoop dat de winnaars van de wed strijd zich waardig en respectvol zullen gedragen en dat de verliezers met ere en de stijl van hun club indachtig afscheid zul- llen nemen. Gebeurt dat, dan zijn er vanavond in het oude Olympisch Stadion slechts winnaars. In Dortmund is Ajax door Borussia-voorzit- ter Gerd Niebaum op voortreffelijke wijze ontvangen. Op onze beurt willen wij ons graag van de beste kant laten zien, zowel binnen- als buiten het veld. Aan het slot van mijn inleiding wil ik niet nalaten om naast de bezoekende club en haar supporters ook de vertegenwoordi gers van de Europese voetbalbond van harte welkom te heten en ook hen een eer lijke voetbalavond toe te wensen. Michael van Praag Voorzitter AFC Ajax 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 5