s DE HEENWEDSTRIJD WINST IN HET WESTFALENSTADION CHAMPIONS LEAGUE Ajax maakte in de competitie een niet zo beste periode door en ook daardoor werd het duel tegen Borussia in Dortmund door menigeen met zekere vrees tegemoet gezien. Borussia Dortmund, de kampioen van Duitsland Er was echter ook vertrouwen. Tegen Duitse ploegen heeft Ajax het per traditie niet zo moeilijk. Wanneer de vechtlust op gelijk niveau van de Duitsers is, kan het tactisch en technisch surplus de doorslag geven. Dat gebeurde ook op 6 maart in het uitverkochte Westfalenstadion, de thuisgrond van Borussia Dortmund. Ajax nam daar een hypotheek op de halve finale door met 2-0 te win nen. Het fysieke overwicht van Borussia hield slechts de schijn op dat Ajax onder zware druk stond. Het doelpunt van Edgar Davids, na acht minuten, was uiteraard een fikse opsteker voor Ajax, dat Borussia liet stormen en wanneer mogelijk, de bal in de eigen rijen hield. De as van het elftal, Edwin van der Sar, Danny Blind, Patrick Kluivert en Nwankwo Kanu, speelde voortreffelijk en vormde het fundament van het elftal. In de tweede helft bepaalde de rode kaart voor Matthias Sammer mede het spelbeeld. Na een tweede overtreding op Kiki Musampa mocht de aanvoerder van Borussia inrukken en vervolgens dicteerde Ajax het spel volledig. Het tweede doelpunt, in de 83e minuut was een schoonheid. Voorbereidend werk van uit blinker Davids bracht Patrick Kluivert in stelling die met een geplaatst diagonaal schot keeper Klos passeerde. De opstellingen Borussia Dortmund: Klos; Schmidt (46. Herrlich), Kohier, Freund, Julio Cesar; Reuter, Sammer, Berger, Reinhardt; Rieken (78. Zore), Riedle. Trainer: Ottmar Hitzfeld Ajax: Van der Sar; Reiziger (85. Scholten), Blind, avids, Silooy; Finidi, Kluivert, Ronald de Boer; Wooter (46. Musampa), Kanu, Bogarde. Trainer: Louis van Gaal Scoreverloop: 8. 0-1 Davids 83. 0-2 Kluivert Scheidsrechter: Dermot Gallagher (Engeland) Gele kaarten: Reuter (Borussia); Blind, Kluivert (Ajax) Rode kaart: Sammer (Borussia, 2x geel) Toeschouwers: 42.000 Bij de foto's Foto 1: Nordin Wooter en Steffen Freund in aktie tijdens de heenwedstrijd in het Westfalenstadion. Foto 2: Edgar Davids was in Dortmund een van de grote Ajax-mannen. Van zijn voet kwam het eerste doelpunt terwijl Edgar de tweede treffer, van Patrick Kluivert, voorbereidde. 32

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 30