CHAMPIONS LEAGUE Tussen de centrale verdedigers of inschuivend naar het middenveld had de Duitse Voetballer van het jaar, Matthias Sammer moeten spelen. Hij, de man van de voetballen de oplossingen die graag een wisselwerking tot stand brengt tussen hem en de meest vooruitgeschoven middenvelder, is echter geschorst. Die andere middenvelder, Andy Möller, is geveld door een blessure. Het ontbreken van beide sleutelfiguren ondermijnt de creativiteit van Borussia. Als rechtermiddenvelder kan Michael Zore optreden. Door zijn ervaring en spelinzicht kan hij ook op links voetballen. Zore is een controlerende speler die aan de linkerkant bij voorbeeld Patrik Berger weet. Deze jonge Tsjech heeft het einde van zijn mogelijkheden nog niet bereikt. Voorin heeft Ottmar Hitzfeld de keuze uit de kopsterke spits Karlheinz Riedle, de naar zijn oude vorm zoekende Stephane Chapuisat, de onberekenbare linkspoot uit Uruguay Ruben Sosa, het jonge en dartele talent Lars Rieken of de Duitse internationaal Heiko Herrlich. De wil om te winnen Kijkend naar deze bonte verzameling voetballers, blijkt dat er ondanks het gemis van een aantal spelers een schat een routine in het Borussla-elftal zit. En dat is een belangrijk ele ment in een zwaar treffen als Ajax - Borussia. De personele bezetting van Borussia vertelt ook dat het een zeer te duchten opponent is. Ondanks het gemis van Matthias Sammer en -waarschijnlijk, Andy Möller. De 2-0 voor sprong moet worden uitgebouwd en Ajax moet weten waar het gevaar dreigt, dat gevaar ligt veeleer bij de eigen instelling. De begaafdheid moet, net als in Dortmund, samengaan met de ongebreidelde wil om te winnen. En die wil moet bij een ieder met rood-wit bloed leven. Geholpen door de krachtige en onvoorwaardelijke steun van het Amsterdamse publiek moet dat leiden naar de volgende mijlpaal in de UEFA Champions League: de halve finale! Ben Tomato Bij de foto: Ajax viert het eerste doelpunt in de heenwedstrijd in opperste uitbundigheid met de meege reisde Ajax-fans. De 2-0 zege in Dortmund vormt een uitstekend uitgangspunt voor het bereiken van de halve finale. 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 11