handelingen laten zien dat hij geen verkeerde keus geweest is. Maar, hoezeer het middenveld ook versterkt is, de doelpunten blijven uit. De kansen doen zich wel weer voor, gescoord is er sinds 17 december niet meer. Zo'n dikke vierhonderd minuten zonder juichen is voor een elf tal verschrikkelijk. Tegen De Graafschap was Volendam er vorige week verschrikkelijk dicht bij. De bal ging van voet naar voet naar voet naar voet en niemand schoot op het doel. Pascal Jongsma niet, Jerry Simons niet, Marcel Valk niet. En dan valt er niets te juichen. En dat tast het moreel aan. Volendam, zo wordt alom geschreven, zit in een diep dal. Maar Volendam kan ook veerkracht tonen. Het mooiste voorbeeld daarvan beleefde de ploeg vorig seizoen toen Ajax in Volendam in de eerste twee minu ten een 0-2 voorsprong nam. Twee minuten later zorgde Jörg Smeets voor 1-2 en halverwege de eerste helft kopte André Ooijer 2-2 achter Edwin van der Sar. Wat desastreus leek te verlopen werd tijdig gekeerd. Ondertussen staan de zaken er misschien wel wat minder rooskleurig voor. Na evenveel wedstrijden had Volendam in het vorig seizoen 22 punten. Nu is dat volgens de oude telling exact de helft. En de onderste plaats voorlopig als vaste stekje. Volendam heeft in het verleden laten zien niet de echte degradatievechter te zijn. In het seizoen 1984-1985 bijvoorbeeld waren er aan het eind van de competitie nog vijf thuis wedstrijden te gaan, die Volendam alle vijf verloor. Geen spirit, geen geloof in eigen kunnen. Dat was de laatste degradatie, onder Beenhakker. Er volgden twee eerste divisiejaren, een met Barry Hughes en een met Jan Brouwer. En toen negen eredivisiejaren, die soms fantastisch verliepen en af en toe de koude rillingen opriepen. Nu zitten we in een dal. Maar met nog vier uitwed strijden en zeven thuiswedstrijden mag de strijd niet als verloren beschouwd worden. De moeilijkste van de resterende elf wedstrijden is vandaag al. Daarna moet Volendam bewijzen dat de ommekeer in daden omgezet kan worden. Volgende week zondag thuis tegen mededegradatiekandidaat NEC, volgende week woensdagavond (20.00 uur) thuis tegen FC Groningen. Daarna uit naar Sparta en op Goede Vrijdag 20.00 uur thuis tegen Go Ahead Eagles. Bij een goede mentale instelling moet Volendam de kans op klassebehoud in eigen hand houden. Winst in de komende weken geeft direct aansluiting bij de concurrentie. De beste mentale injectie kan Volendam zich vandaag al geven. Ajax partij bieden. Zorgen dat de aandacht die Ajax ongetwijfeld voor Borussia Dortmund heeft Volendam de ruimte biedt voor een verrassend tegenspel. Dat maakt dat het publiek ook een mooie middag heeft. C.A.Tol Edgar Davids F.C. VOLENDAM inde THUISHAVEN is een uitgave van de supportersclub Redactie - adres: H. Runderkamp Berend-Demmerstraat 24 1131 EE Volendam Telefoon 0299 - 36 45 80 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 4