\W}i FC VOLENDAM A.F.C. AJAX zondag 17 maart 1996 Acht weken geleden speelde FC Volendam voor het laatst een thuiswedstrijd. Feyenoord las de thuisploeg uiteindelijk toch duidelijk met 0-3 de les, nadat Volendam in de eerste helft lange tijd de indruk wekte evenknie te kunnen zijn. Het doelpunt van Henk Vos brak de ban en Volendam was gebroken. De laat ste thuiswedstrijd waarin Volendam scoorde en oogstte was op drie december tegen Heerenveen. De eerste wedstrijd waarin Ab Plugboer het Volendamshirt weer aanhad. Wat er daarna gebeurde heeft alles van een scenario met slechte afloop. Uit tegen Vitesse en Twente, nog voor het kort bedoelde kerstreces nam Volendam door de inmiddels vertrokken spits Bociek een voorsprong, maar beide keren leverde het een 2-1 nederlaag op. De eerste wedstrijd in januari was thuis tegen FC Utrecht. Hoe fel Volendam ook speelde, hoe mooi de kansen ook waren, Utrecht had aan een uit val genoeg om de volle winst mee naar huis te nemen. Op 21 januari kwam Feyenoord naar Volendam. Zoals genoemd, een troosteloze nederlaag, waarbij de mentale kwetsbaarheid van Volendam wel heel sterk aan het licht kwam. De winter zette zich vervolgens nog eens schrap en van een regelmatig verloop van de com petitie was geen sprake meer. De thuiswedstrijden tegen RKC en FC Groningen verdwenen voorlopig uit het programma. Er resteerden slechts uitwedstrijden. PSV uit leverde een onthutsende, ontluisterende 7-0 nederlaag. Uit tegen Willem II ging het stukken beter. Volendam had zich versterkt. Naast Jerry Simons, gehuurd van Vitesse en al aangetreden tegen PSV, nam Volendam ook Marcel Valk en Dejan Govedarica in dienst. Marcel Valk was op een zijspoor geraakt bij Go Ahead Eagles, omdat hij een lastige jongen schijnt te zijn. Een uitstapje naar Londen om te proberen aan de slag te komen in de Premier Leaque mislukte. Bij Volendam zag Bert Jacobs, met wie hij in Waalwijk bij RKC ook al gewerkt had, veel in hem. Hij heeft zoals het er nu naar uitziet, Johan Steur, die deze maand 34 wordt, uit de basis verdreven. Met hem kwam als nieuw gezicht ook Dejan Govedarica. De vierde Joegoslaaf in dienst van Volendam. De derde die komt van Vojvodina Novi Sad. Eerder plukte Volendam Iwan Vukov daar vandaan. Aan het begin van het seizoen kwam ook Radoslav Samardzic naar hier en nu de 26-jarige middenvelder Govedarica. De eerste Patrick Kluivert 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 3