■pSV ««ff»'*" Tijdens de wedstrijd PSV - Volendam zongen de supporters "Guusje van Gaal". Dat hiermee de bondscoach werd bedoeld was voor iedereen wel duidelijk. Maar de supporters hadden wel gelijk. Want het is toch wel heel opvallend dat de voorkeur uit gaat naar spelers van Ajax. Het is zelfs zo dat je alleen als je bij Ajax speelt een grote kans hebt om geselecteerd te worden voor het Nederlands elftal. Een voor beeld hiervan is Peter Hoekstra. Hij heeft bij PSV hele goede wedstrijden gespeeld maar is nooit in beeld geko men voor een selectie in het Nederlands elftal. In januari werd hij verkocht aan Ajax. Hij had daar nog maar drie wed strijden gespeeld, waarvan twee verlo ren en één gelijk, en hij werd al gese lecteerd voor het Nederlands elftal. Hoekstra zelf kan daar natuurlijk niks aan doen, het is hem ook wel gegund, maar het is wel opvallend dat op het moment dat hij bij Ajax komt hij meteen wordt geselecteerd. Het schijnt dat er bij de KNVB een zwak voor Ajax heerst, want dat is de club die het Nederlands voetbal hoog opwaardeert. Ze schijnen alleen maar naar Ajax te willen kijken zonder oog te hebben voor de overige clubs. Dat Ajax wordt gewaardeerd, is niet verwonderlijk want ze hebben de afgelopen jaren hele goede prestaties neergezet, maar dat wil niet zeggen dat de andere clubs niet meer mee doen. PSV is op dit moment erg goed bezig en de strijd om het landskampioenschap is dan ook nog niet gestreden. Bij de KNVB mogen ze nu hun ogen ook naar PSV gaan richten, er lopen genoeg goede voetballers rond die niet zouden misstaan in het Nederlands elftal. Behalve Numan zouden ook Cocu, Jonk, Zenden, Van der Weerden en Faber, om een paar voorbeelden te noe men, het niet slecht doen. Er is meer dan alleen Ajax. Ook buiten Ajax en PSV lopen genoeg talenten rond die ook een kans zouden moeten krijgen. De Ajax-spelers hebben te kennen gegeven liever niet geselecteerd te wor den in verband met het overvolle pro gramma. Selecteer ze dan ook niet als ze niet willen en geef andere spelers de kans om zich te bewijzen. Het Nederlands elftal kan ook zonder Ajax. Alleen dat schijnen de bobo's bij de KNVB niet te willen begrijpen. Hiddink zelf heeft eens gezegd "Als spelers niet graag willen dan hoef ik ze ook niet in mijn selectie". Waarschijnlijk bedoelde hij hiermee alle spelers behalve die van Ajax. Hij schijnt te denken dat zonder de spelers van Ajax de totale selectie niks voorstelt. Ook bij de KNVB schijnt nie mand het hem duidelijk te kunnen maken dat er meer is dan alleen Ajax. Het hoeft niet zo te zijn dat er geen enkele speler van Ajax meer wordt geselecteerd maar een paar minder zou zeker geen kwaad kunnen. Het is maar te hopen dat Guus (van Gaal) Hiddink dit inziet voor hij de selectie bekend maakt voor het EK in Engeland. 22

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 22