EVEN BIJPRATEN MET Ruud Kool Routinier "Lekker in Sittard" Toen aan de vooravond van dit seizoen bekend werd dat Ruud Kool van FC Twente naar Fortuna Sittard verhuisde, wisten insiders direct dat hij de man was voor de broodnodige ervaring voor het jonge Fortuna Sittard team. En aan ervaring ontbreekt het de rasechte Noord-Hollander zeker niet. Want nadat hij bij de amateurs van o.a. AZC Abbekerk, zijn geboorteplaats, Grashoppers en Hollandia in Hoorn de aandacht van het betaalde voetbal op zich had gevestigd stapte hij over naar een loopbaan bij de profs. Bij AZ in Alkmaar deed hij zijn eer ste drie jaren eredivisie ervaring op vervol gens bouwde hij die uit bij de profs van FC Twente. "Ik heb bij beide clubs een fijne tijd gehad maar als plotseling een trainer het niet meer in je ziet zitten is het gebeurt met je'" aldus een nuchter Kool. "Dat ben ik ook. Je moet gewoon uitgaan van je eigen kracht en als je van jezelf overtuigd bent dat je van meerwaarde kan zijn voor je team, moet je daar naar han delen en dat houdt ook in dat je de zaken nuchter moet bekijken en daar naar moet handelen. Ik had dat ook toen men bij FC Twente afscheid van mij wilde nemen. Ik wist dat ik het niveau gewoon nog aan kan. Fortuna Sittard had dat vlug door, reageerde snel en nu speel ik alweer een half seizoen hier in Sittard en ik heb er nog geen minuut spijt van gehad. Ik voel mij hier in Sittard erg op mijn gemak. Ik heb zelfs dit seizoen nog geen wedstrijd van mijn oude club FC Twente gezien". Veel supporters verbaasden zich toen trai ner Pim Verbeek Kool op de rechtsback plaats neerzette. "Dat vond ik niet zo vreemd, op die plaats heb ik ook regelma tig gespeeld bij Twente. Het spel voor mij, dat ligt mij wel en omdat ik zowel opbou wend als aanvallend goed uit de voeten kan vind ik het prima. Als je negenentwin tig jaar bent behoor je tot de oudere garde binnen de voetballerij, je weet waar je het best uit de voeten kan. Maar ik ben tevre den, al kan het natuurlijk allemaal nog groeien. Vooral hier bij Fortuna zit er best nog veel rek in de selectie. De plaats die wij op dit moment op de ranglijst innemen vind ik een terechte. Wij doen niet onder voor clubs als Twente, Sparta, RKC en Groningen. Maar wij moeten natuurlijk wel ervan overtuigd zijn dat de competitie nog lang niet is afgelopen en je nog van alles kan tegenkomen. Toch neemt niemand ons die punten meer af". Een van de redenen dat Ruud Kool zich zo op zijn gemak voelt bij de club uit Sittard is dat hij niet veel verschillen ziet met zijn oude club FC Twente. "Hier bij Fortuna Sittard is alles goed geregeld dus wat wil ik nog meer. En vooral nu wij Michael Jeffrey erbij hebben, zit het wel goed. Hij kan een bal vasthouden zodat wij kunnen aansluiten en dat ging in het verleden niet altijd even goed. Ik zie ons dan ook pun ten pakken in de komende weken. Wij hebben een gretige ploeg die nog van alles wil en dat is lekker," zegt de man die over een meer dan uitstekende eindpass beschikt. Kortom, Ruud Kool heeft het samen met zijn echtgenote uitstekend naar zijn zin in het Limburgse land dat zal zijn uitwerking niet missen. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 9