De wereld, europees en nationaal kampioen: Ajax. 3 Achterste rij v.l.n.r.: Frans Hoek (keeperstrainer), Laszlo Jambor (fysioloog), Pim van Dord (fysiotherapeut. Ton Pronk (jeugdtrainer/scout), Sjaak Wolfs (materiaalverzorger). Middelste rij: Nordin Wooter, Martijn Reuser, Michael Reiziger, Arnold Schouten, Nwanko Kanu, Bobby Haams (assistent-trainer), Louis van Gaal (technisch directeur), Gerard van der Lem (assistent-trainer), Marcio Santos, Winston Bogarde, Sonny Silooy, André Demtsjenko, Kiki Musampa Voorste rij: Edwin van der Sar, Finidi George, Jari Litmanen, Patrick Kluivert, Danny Blind, Michael van Praag (voor zitter), Frank de Boer, Edgar Davids, Ronald de Boer, Marc Overmans, Fred Grim. Vanavond is onze gast Gelukkig houdt men in ons land niet van persoonsverheerlijking,. Maar vanavond zal iedereen met enig respect en trots onze nationale voetbaltrots Ajax als gast van Fortuna Sittard verwelkomen. Men wil erbij zijn in de uitverkochte Baandert. De afgelopen maanden heeft men heel veel uren voor de TV doorgebracht om de uitstekende door technisch directeur Louis van Gaal geleide formatie, aan het werk te zien. Overal waar Ajax verschijnt gaan bezoekers er eens goed voor zitten, want klasse, spektakel schitterende combinaties en fantastische combinaties en fantastische doelpunten wil geen enkele voetballiefhebber missen. Hopelijk kunnen we vanavond genieten van een staaltje goed voetbal met mooie combinaties. Spelers als de gebroeders De Boer, Davids, Kluivert en niet in de laatste plaats Finidi George en Kanu, hebben onder de bezielende coaching binnen het veld van aanvoerder Danny Blind de kijkers al menig mooie voetbalwedstrijd bezorgd. De grote vraag is natuurlijk wat stellen onze jongens daar tegenover? Eerlijkheidshalve moet je vaststellen dat als je tegenstander het team is dat in een jaar nationaal kampioen wordt, de Europa Cup I wint en vervolgens ook de wereldbeker in de wacht sleept, je eigen verwachtingen niet al te hoog gespannen mogen zijn. Maar gelukkig gaat het om voetbal en daarin is zoals al vaak is bewezen van alles mogelijk. Dus ook een verassing van de kant van Fortuna Sittard is op voorhand niet uit te sluiten. Daar komt nog bij dat de Ajaxieden bezig zijn met een bijzonder zwaar programma zowel nationaal als internationaal. Wellicht maakt dat de kansen van Fortuna Sittard iets groter op een goed resultaat. Vast staat dat Fortuna Sittard het Ajax lastig zal maken. Voeg eraan toe dat Verbeek en zijn manschappen wat goed te maken hebben. De laatste twee wedstrijden, tegen Sparta thuis en bij Go Ahead Eagles gingen verloren. Te motiveren hoeft men een ploeg niet die tegen Ajax moet spelen, maar de overtuiging dat ondanks de sterkte van de tegenpartij er ook voor Fortuna Sittard zoals in elke voetbalwedstrijd kansen aanwezig zullen zijn, daar moet de coach het team van overtuigen. Verbeek heeft vanavond nagenoeg de beschikking over de hele selectie. Ook Robert van der Weert zal er na tien maanden weer bij zijn. Tijdens de tweede helft in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles viel hij zeer verdienstelijk in. Voor Fortuna Sittard is het vanavond de kans om te laten zien dat ze thuis horen in de PTT Telecompetitie en er alles aan doen om zich dit seizoen te handhaven op het hoogste niveau. De afgelopen weken is rivaal PSV heel dichtbij gekomen en dat zal de ploeg inspireren om er alles aan te doen om met een goed resultaat vanavond de ploeg uit Eindhoven op afstand te blijven houden. Maar hoe dan ook, vanavond speelt Fortuna Sittard thuis tegen Ajax, de heenwedstrijd werd door Ajax met 4-0 gewonnen. Vast staat dat het een boeiende partij zal worden voor een vol huis. De weergoden zullen vanavond geen roet in het eten gooien zoals op 2 februari wel het geval was.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 5