DE JONGE GARDE Ronald Dassen 13 Ronald Dassen (20): Fortuna Sittard blijven" Ik wil graag bij Het liefst wil hij bij Fortuna blijven voetbal len, maar elders een basisplaats is eigen lijk ook zo gek nog niet. Toch houdt het de jonge uit Meers afkomstige Ronald Dassen niet dagelijks bezig. "Ik zal toch zelf moeten laten zien wat ik kan, zo sim pel is dat", reageert hij nuchter. Het is alweer vier jaar geleden dat hij de overstap maakte van de amateurclub Haslou uit Elsloo naar Fortuna Sittard. Hij startte bij de B-jeugd maar al spoedig werd dat de A-jeugd. Vorig seizoen zat hij al wel eens bij de selectie van Pim Verbeek. Hij is zelfs een aantal inval keren ingevallen. "Dat was voor mij een hele ervaring en het bewijs dat ik op dat niveau op termijn mee kan. Dit seizoen, mijn tweede dus bij de hoofd selectie, heb ik zelfs al in het veld gestaan tegen Ajax, PSV en Groningen, nu kwam dat ook door de vele blessures, juist nu is het zaak om erbij te blijven. Dus ondanks het feit dat ik natuurlijk veel liever een basisplaats heb, blijf ik graag bij Fortuna Sittard. Mijn contract loopt dit seizoen af. Het worden natuurlijk spannende weken. Ik studeer hier in Sittard op de MDGO school en train nu nog alleen maar tijdens de middagtraining met het eerste elftal mee. Daarnaast doe ik veel aan krachttrai ning bij Reuvers in Munstergeleen en dat werkt prima." Je bent centrale verdediger en als je dan ziet dat daar bij Fortuna een hele reeks ervaren spelers voor in aanmerking komen, zakt je dan niet de moed in de schoenen? "Neen helemaal niet, ik moet bewijzen dat ik beter ben dan zij. Mijn tijd komt wel. Ik ben nog jong en binnen het voetballen kan van alles gebeuren, ook in positieve zin."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 15