DE OPSTELLINGEN DE TWEEDE HELFT In de tweede helft draaide de wedstrijd wat naar de Ajax- kant. In de negende minuut maakte een nieuwe Ajacied zijn entree in het elftal: Dave van den Bergh, negentien jaar, kwam de plaats innemen van Kiki Musamapa. Een van zijn eerste balcontacten leverde meteen dreiging op. Uit een voorzet van Finidi kopte Dave de bal over het Zaragoza- doel. De Ajax-druk werd groter. Jari Litmanen probeerde het met een gevaarlijk schot vanaf dertig meter maar Juan- mi liet zich niet verrassen. Na 21 minuten plaatste trainer Van Gaal een nieuwe wissel. Jari Litmanen, nog niet in zijn perfecte doen maar hardwer kend, maakte plaats voor Nordin Wooter. De omzetting was interessant. Nordin ging niet op de hem vertrouwde rechter vleugel spelen, maar in de punt van de aanval terwijl Patrick Kluivert op de positie "10" ging voetballen. Niet in de laatste plaats door het energieke spel van Wooter kregen de Ajax-aanvallen meer dreiging en in de 26e mi nuut leverde zijn inbreng de grote kans voor Patrick Kluivert op. Op fraaie wijze controleerde Patrick de bal met rechts en haalde diagonaal uit met links. De bal ketste tegen het net en Ajax stond gelijk. In die stand kwam geen verandering meer. Na afloop toon de Zaragoza-trainer Victor zich enigszins ontevreden. Zijn Scheidsrechter: Remi Harrel (Frankrijk) Scoreverloop: 29. 1 - 0 Aguado 71. 1 -1 Kluivert Real Zaragoza: Juanmi; Belsue, Aguado, Cuartero, Solana; Nayim, Oscar, Dani (77. Pardeza), Lopez (77. Berti); Higuera, Morientes. Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Frank de Boer, Bogarde; Scholten, Litmanen (66. Wooter), Musampa (59. Van den Bergh); Finidi, Kluivert, Ronald de Boer. ploeg had, ondanks de afwezigen, goed gespeeld maar moest met een slecht uitgangspunt naar Amsterdam. De andere trainer had meer reden tot tevredenheid. Zijn ploeg had een internationaal uitstekend resultaat geboekt en zijn spits had weer eens een prachtig doelpunt gemaakt. Ben Tornato De wedstrijd was aangenaam, ook voor de neutrale kijker. Enige dissonant was het vocale wangedrag van een deel van de Zaragoza-supporters die bij ieder balcontact van Finidi zich op beschamende wijze lieten horen. Dinsdag 6 februari 1996 Estadio La Romareda, Zaragoza 17.500 toeschouwers

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 52